וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף עלה ב-0.7%

שמוליק ינאי

29.11.2004 / 17:20

מחזור המסחר - 788 מ' ש'. גיוון זינקה 5.8% בעקבות אישור קפסולה בארה"ב. הפועלים איבדה 0.5% במחזור שיא של 352 מ' ש'. פטרוכימים איבדה 4.2% למרות הדו"חות


המסחר בתל אביב נסגר היום בעליות של יותר מחצי אחוז במדדים המובילים. את גולת הכותרת של המסחר תפסה מניית הפועלים שנסחרה במחזור שיא של 346 מיליון שקל, קצת פחות ממחצית מחזור המסחר כולו. על המסחר העיקו הקשיים הגדולים שמסתמנים בהעברת התקציב בממשלה. היום הודיע ראש הממשלה, אריאל שרון, כי בכוונתו להביא את התקציב לאישור הכנסת גם ללא תמיכת שינוי, אשר מתנגדת להעברת כספים למגזר החרדי. לפיד ציין הבוקר כי יש אפשרות מוחשית להקדמת הבחירות.

מדד המעו"ף הוסיף היום 0.7% לרמה של 566.41 נקודות; מדד תל אביב 100 הוסיף 0.5% לרמה של 591.37 נקודות; התל טק הוסיף 1.2%. מחזור המסחר הסתכם בכ-788 מיליון שקל.

מניית הפועלים איבדה היום 0.5% במחזור שיא של 353 מיליון שקל. המניה המשיכה לרכז את מרבית העניין היום בעקבות מכירת ענק של מניות על ידי קבוצה מבעלי המניות האמריקאים בבנק, בהיקף של כ-700 מיליון שקל. המימוש הענק יתבצע למשקיעים מוסדיים אמריקאים במחיר שלא יפחת מ-12.5 שקל למניה. לאחר פרסום הידיעה הבלעדית ב-TheMarker אתמול ירדה מניית הבנק ביותר מאחוז במחזור של 20 מיליון שקל, לאחר שבמהלך היום ירדה ב-2% במחזור כולל של כ-80 מיליון שקל, על אף הדו"חות הטובים שהציגה - עם רווחים גבוהים מאוד לרבעון.

טבע סיימה היום בעלייה של 0.4%. החברות ביוג'ן ואלאן המפתחות את האנטגרן (טיסאברי), המתחרה של הקופקסון של טבע, אשר מיועדת לטיפול בחולי טרשת נפוצה, הודיעו כי טיסאברי תעלה לחולה כ-23.5 אלף דולר לשנה, סכום הגבוה מהתחזיות. העלות השנתית של הקופקסון נאמדת בכ-14 אלף דולר. המשקיעים פירשו את הפרש המחירים ככזה שיעבוד לטובת מכירות טבע.

מניית גיוון אימג'ינג טיפסה היום ב-5.8% במחזור גדול של כ-26 מיליון שקל. החברה קיבלה את אישור ה-FDA לקפסולה המיועדת לאבחון אי סדרים בוושט, ותקבל כעת 10 מיליון דולר מהשותפה, ג'ונסון אנד ג'ונסון. כעת התקבל אישור לקפסולה המצלמת במהירות גבוהה יותר, אותה מתכוונת החברה לשווק בשיתוף עם ג'ונסון אנד ג'ונסון. גיוון הבהירה לפני חודש כי האישור לקפסולה המשודרגת הוא עניין טכני, אך הוא שימש כתנאי לקבלת התשלום הראשון מהשותפה.

בנק לאומי, אשר דיווח אתמול על רבעון מוצלח, הוסיף היום 0.8%. לאומי דיווח על זינוק של 30% ברווח הנקי, שהסתכם ב-539 מיליון שקל. הרווח מפעילות מימון עלה ב-12%, והסתכם ב-1.6 מיליארד שקל.

אפריקה ישראל הציגה גידול של 22% בהכנסות, שהסתכמו ב-768 מיליון שקל ורווח נקי של 102 מיליון שקל, לעומת הפסד של מיליון שקל ברבעון המקביל. המניה הוסיפה היום 2.2%. פיני כהן, מנכ"ל החברה, הודיע אתמול כי בכוונת אפריקה להקים בית השקעות עצמאי בשיתוף עם בנקים וחברות ביטוח, וכי ברבעונים הבאים צפויים להבשיל נכסי ענק בארה"ב ובבלגרד, שצפויים להניב לחברה רווחים גבוהים.

דסק"ש איבדה היום 0.2% אחרי שאיבדה אתמול 0.6%, על אף שדיווחה על רווח נקי של 205 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 45 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגורם העיקרי לתרומה ברווח הוא מימוש מניות אלביט מערכות שביצעה אלרון, בה מחזיקה דסק"ש בשיעור של 46%.

פרטנר ירדה היום 0.6% למרות הדו"חות הטובים שפרסמה היום. החברה רשמה רווח נקי ברבעון כ-של 115 מיליון שקל וגיוסים של כמעט 70 אלף מנויים חדשים.

המשקיעים לא שמו לב במהלך היום לרווח הנקי של 20 מיליון שקל שהציגה פטרוכימיים. המניה איבדה היום 4.2%. החברה הציגה גידול של כ-23% בהכנסות יחסית לרבעון המקביל, שהסתכמו בכ-217 מיליון שקל. זאת, למרות ירידה במכירות גז האתילן עקב הפסקת התקשרות עם לקוח עיקרי. החברה סבלה גם מירידה במכירות הפוליאתילן ופוליפרופילן, חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק בישראל.

תדיראן קשר איבדה היום 1.4%. מניית כור, בעלת השליטה בתדיראן קשר, תיקנה היום והוסיפה 1.2%, אחרי שאתמול השילה 1.4%. הבוקר העלה הבנק הבינלאומי המלצתו לכור ל"קנייה" במחיר יעד של 240 שקל, הגבוה ב-16% ממחיר המניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully