וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה של 10.9% בשימוש בכרטיסי אשראי מתחילת השנה

שמוליק ינאי

29.11.2004 / 14:35

בכל תחומי הצריכה נרשמו עליות בשימוש משקי הבית בכרטיסי האשראי. באוקטובר נרשמה עלייה מתונה של 8%. עלייה של 25.8% בתלומים לעיריות ומשרדי הממשלה

אנשים משתמשים יותר בכרטיסי אשראי - זוהי השורה התחתונה מנתוני הלמ"ס על השימוש בכרטיסי אשראי בשנה האחרונה, המתבססת על סדרת מדדי הרכישות של משקי בית בכרטיסי אשראי. היקף הרכישות גדל ב-8% במחירים קבועים, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מתחילת השנה נרשם גידול חד יותר יחסית לתקופה המקבילה, של כ-10.9%.

בלמ"ס מציינים כי העלייה החדה נרשמה ברבעון הראשון בשל יציאות מועטות לחו"ל במארס 2003 ובשל העובדה כי חודש מארס השנה, בשונה מהשנה החולפת, כלל בין היתר את הקניות לחג הפסח.

ההוצאות בכרטיסי אשראי מדווחות לפי סכום הקנייה הכולל של הלקוח בבית העסק, ומתייחס לקניות של ישראלים בארץ בלבד. בלמ"ס מדגישים כי בשימוש בכרטיסי אשראי ניכר מאפיין העונתיות ולכן הנתונים לא מלמדים בהכרח על עלייה בצריכה הפרטית.

בעשרת החודשים הראשונים של השנה נרשמה עלייה של 16.3% בקבוצת השירותים (המהווה 18% מהרכישות), לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בה נרשמה עלייה של 4.6%. בענף שירותי עירייה וממשלה נרשמה עלייה של 25.8%, ובענף הביטוח שם נרשמה עלייה של 15.3%.

ייתכן שהעלייה בענף שירותי עירייה וממשלה נבעה גם מהרחבת מגוון אפשרויות התשלום בשירות התשלומים הממשלתי - שהושק כחלק מאתר האינטרנט "שער הממשלה", ונועד לאפשר ביצוע תשלומים למשרדי ממשלה באמצעות האינטרנט.

בתחום המזון, המהווה כחמישית מהרכישות בכרטיסי אשראי בכלל, נרשמה עלייה של 7.1% בעשרת החודשים הראשונים של השנה. בקבוצת מזון ומשקאות נרשמה העלייה הנמוכה ביותר מבין קבוצות הרכישה בתקופה האמורה.

בעשרת החודשים הראשונים של השנה נרשמה עלייה גבוהה יותר ברוב הענפים, מאשר זו של השנה שעברה. בענף מחשבים ותוכנה ובענף דלק חשמל וגז, נרשמו עליות מתונות בשימוש בכרטיסי אשראי יחסית לשנה שעברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully