וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

TTI: הפסד של 11.3 מיליון דולר

שירלי יום-טוב

30.11.2004 / 16:32

מאיר ליפשס, נשיא החברה: גייסנו 14 מיליון דולר כדי להראות ללקוחות שהחברה חסינה ואיתנה פיננסית. מתחילת 2003 נערמו הפסדי החברה ל-53.3 מיליון דולר

עוד רבעון, עוד תוצאות קשות. חברת טי.טי.איי דיווחה היום, באיחור של שבוע, על הפסד נקי של 11.3 מיליון דולר ברבעון השלישי, שמתווסף להפסד צבור של 42 מיליון דולר מתחילת 2003. החברה מפתח תקווה, המתמחה בפתרונות תוכנה לניטור רשתות סלולריות, נמצאת כבר כמעט שנתיים במסלול דעיכה, עם הכנסות מצטמצמות והפסדים תופחים. גם הרבעון שחלף לא הביא עמו בשורות בשורת ההכנסו, שהסתכמה ב-7.2 מיליון דולר לעומת 11 מיליון דולר ברבעון המקביל ו-9.3 מיליון דולר ברבעון הקודם.

"החברה לא דועכת", אומר מאיר ליפשס, נשיא החברה ודירקטור. "סבלנו מחולשה ולא התקבלו הזמנות חדשות בקצב שצפינו, אבל עשינו רה-ארגון נרחב בחברה, שכלל צמצום של ההוצאות התפעוליות, החלפת ההנהלה ושינוי מבחינת הפוקוס של החברה - במוצרים ובטריטוריות גיאוגרפיות".

TTI דחתה את מועד פרסום הדו"חות בשבוע שעבר, לאחר המועד בו היתה אמורה להתחיל שיחת הוועידה לדיון בתוצאות. החברה לא סיפקה אז סיבה למועד הדחייה, אך היום כבר היה ניתן להבין שכדי לרכך את המספרים הקשים של הדו"חות, המתינה TTI כך שתוכל להודיע על גיוס של כ-14.6 מיליון דולר. החברה מכרה כ-6.4 מיליון מניות במחיר של כ-2.2 דולרים למניה - כ-12% מתחת למחיר בו נעלה המניה את המסחר אמש. "זה נראה כאילו גייסנו בדיסקאונט, אבל כשהעסקה גובשה מדובר היה דווקא בפרמיה על מחיר המניה בשוק", אומר ליפשס.

קופתה של TTI אינה ריקה. למעשה, בסיום הרבעון השלישי היו לחברה כ-21.6 מיליון דולר, אך מדבריו של ליפשס ניתן להבין שהחברה היתה צריכה להוכיח שהיא מסוגלת לגייס כסף. "שוק המטרה שלנו הוא חברות תקשורת מובילות, וחשוב להן לראות שהחברה חסינה ואיתנה פיננסית - לכן עשינו את הגיוס הזה. זה מוכיח שיש עניין בחברה". לדבריו, המניות נמכרו למשקיעים מוסדיים חדשים וקיימים, באירופה ובארה"ב.

מדוע TTI אינה מצליחה להתאושש בעוד ששוק הטלקום כבר הותיר מאחוריו את המשבר? ליפשס סבור כי "לקוחות רוכשים מערכות בקרה לאחר שהם רוכשים ציוד, ולכן, יש להניח כי עכשיו יגיע תורנו". בעבר דיברה החברה על תחרות מחירים קשה ועל ביקוש פושר למוצריה. ליפשס מדבר כעת על כך שהטריגר המשמעותי לרכישות מהחברה מגיע ממפעילות תקשורת שמספקות שירותים חדשים למנויים שלהן. "אנחנו ממתינים לראות כיצד זה ישפיע עלינו".

בשלב הנוכחי לא מדברים בחברה על חזרה לרווחיות. למעשה, אם מסתכלים על דו"ח הרווח והפסד אפשר לראות ש-TTI רשמה הפסד תפעולי גבוה, של 9.9 מיליון דולר, וגם הפסד גולמי של 960 אלף דולר. ליפשס אומר כי מנחם תירוש, שהתמנה באחרונה למנכ"ל החברה, יציג בקרוב לחברה את תוכנית העבודה ל-2005, אולם בינתיים, תחזיות, כאמור, אין.

ההרעה המתמשכת בתוצאות החברה הביאה לכך שמחזורי המסחר במנייה הלכו וקטנו, ולפעמים החליפו ידיים רק כמה מאות מניות במהלך יום שלם. מחיר המניה כעת - 2.5 דולרים, משקף לחברה שווי שוק של 30 מיליון דולר. TTI החלה את 2004 עם כ-600 עובדים, ובעקבות מהלך ההתייעלות, תסיים אותה עם כ-450 עובדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully