וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף עלה ב-0.5% למרות המשבר הפוליטי

נתן שבע

1.12.2004 / 17:11

לאומי עלה ב-0.9% והפועלים ב-0.8%. אורליין צנחה ב-40%. כי"ל עלתה ב-0.3% ומכתשים ירדה ב-0.1%. כלל תעשיות הוסיפה 2.3% בעקבות מכירת אחזקותיה בפולגת


המסחר באחד העם נסגר בעליות שערים של עד 0.5% במדדים המובילים, למרות ההתרחשויות בזירה הפוליטית. היום צפויה ההצבעה על תקציב המדינה, כאשר הממשלה צפויה להיכשל בהעברתו. על פי ההערכות, בכוונת ראש הממשלה, אריאל שרון, להעלות את ההצעה בכנסת למרות שאין לה רוב, ובכך להכשיר את המגעים שהוא ינהל עם מפלגת העבודה לכניסה לממשלה.

מדד המעו"ף הוסיף 0.5% לרמה של 567.3 נקודות, מדד תל אביב 100 הוסיף 0.3% לרמה של 590.98נקודות' ומדד התל טק 15 יורד 0.2%. מחזור המסחר מסתכם ב-470 מיליון שקל.

"השוק לא אוהב את מה שקורה עכשיו", ציין הבוקר פעיל בשוק המקומי. "אם ראש הממשלה יצליח להכניס את העבודה לממשלה, השוק שוב יפנטז על מהלכים מדיניים עם הפלשתינאים", אמר. לגבי המסחר אתמול, שכבר איבד יותר מ-1% ובסיום ירד רק ב-0.3%, ציין הפעיל כי השינוי נגרם בעיקר בגלל רמות טכניות אליהן הגיע השוק.

בוול סטריט הסתיים אתמול המסחר בירידות שערים של חצי אחוז במדדים המובילים. כלכלת ארה"ב צמחה ברבעון השלישי ב-3.9% - מעל ההערכות המוקדמות של הממשלה והודות להתחזקות הצריכה הפרטית. מנגד, מדד בטחון הצרכנים בארה"ב ירד במפתיע בנובמבר לרמה של 90.5 - שפל של שמונה חודשים, ובניגוד לתחזית לעלייה לרמה של 96. הירידה במדד מיוחסת לחששות מפני עליית מחירי האנרגיה ומצב שוק התעסוקה בארה"ב.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים של ממשלת ארצות הברית ממשיכה לטפס זה היום הרביעי. התשואה עלתה ב-0.028% לרמה של 4.358% - רמתה הגבוהה ביותר מאז תחילת חודש אוגוסט.

את עליות השערים הובילו מניות הבנקים הגדולים: הסערה במניית הפועלים שככה, והמניה הוסיפה 0.9% במחזור של 43 מיליון שקל. לאומי עלה 1.1%. מניית דיסקונט הוסיפה 1.6% בהמשך ל-1.7% אתמול, בעקבות פרסום הדו"ח של הרבעון השלישי.

טבע עלתה 0.4% במחזור של 25 מיליון שקל. דקות לפני סיום המסחר הודיעה החברה כי השלימה את רכישת דורום, חברת השיווק הגנרית האיטלקית של פייזר, עסקה שעליה דיווחה באוגוסט.

מכתשים אגן איבדה 0.1%. החברה קיבלה אתמול בארה"ב רישוי לשיווק קוטל העשבים מטריבוזין. השוק האמריקאי למוצר מוערך ב-45 מיליון דולר, כשהשוק העולמי מוערך ב-75 מיליון דולר. מכתשים, שמשווקת את המוצר גם באירופה, היא החברה השנייה שקיבלה אישור גנרי לשיווקו של המוצר בארה"ב. סמנכ"ל פיתוח מוצרים במכתשים העריך אתמול כי תרומת המוצר החדש תהיה קטנה יחסית למוצרים אחרים שקיבלו אישור ב-2004.

עוד באותו מגזר: כי"ל עלתה ב-0.3%. ביחידת המחקר בבנק הפועלים הותירו המלצת "קנייה" לכי"ל, תוך שהם מעלים את מחיר היעד ל-11.5 שקל - גבוה ב-21% ממחיר המניה בפתיחת המסחר הבוקר. אגיס איבדה 1% במחזור של 18 מיליון שקל. במניה בוצעה עסקה בהיקף של 10 מיליון שקל, והיא סיימה בירידה של 1.7%.

גיוון, שהוסיפה ביומיים האחרונים כ-12% במחזורים ערים, השילה היום 1.2%. הזינוק במניה ביומיים האחרונים בא בעקבות אישור ה-FDA שקיבלה החברה לשיווק גירסה מתקדמת של גלולת הווידיאו PillCam Eso לאבחון תהליכים סרטניים בוושט. כמו כן, קיבלה החברה 10 מיליון דולר בעקבות הסכם לשיווק התרופה באמצעות ג'ונסון אנד ג'ונסון.

פרטנר הוסיפה 1.4% בעקבות הידיעה אתמול על השקת שירותי הדור השלישי במחיר הזול ביותר מבין מתחרותיה. עוד בלטה נייס בעלייה של 1.1% במחזור של 25 מיליון שקל.

כלל תעשיות הודיעה היום על כוונתה למכור את אחזקותיה בפולגת בתמורה ל-34 מיליון דולר. בעקבות המכירה תרשום החברה הפסד הון של 10 מיליון שקל. בתגובה הוסיפה כלל תעשיות 2.3%.

תעודת הסל תאלי 25 ריכזה מחזור של 18 מיליון שקל בעקבות מספר עסקות בהיקפים גדולים.

אורליין איבדה 40% במחזור של 1.2 מיליון שקל. הבוקר פורסם ב"הארץ" כי החברה תמחק כמעט את כל הונה העצמי ברבעון הרביעי בעקבות הפסד של 9 מיליון שקל, שנבע מאופציות מעו"ף. עוד בדואליות: אלווריון ירדה 1.4% ואלביט מערכות איבדה 0.2%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully