וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעת משרדי הפרסום את הרשות השנייה צוברת תאוצה: שלושה גופים ציבוריים יתמכו ברשות בבג"ץ

איילה צורף

1.12.2004 / 14:08

כך נודע ל-TheMarker; אל הרשות השנייה יצטרפו המועצה הלאומית לשלום הילד, שדולת הנשים ומועצת תנועות הנוער; טוענת: אין להפקיע מאיתנו את הסמכות לאשר ולפסולהתביעה שהגיש מקאן אריקסון, אליה הצטרפו עוד 17 משרדי פרסום, נגד הרשות השנייה, במטרה לשנות את האופן בו פוסלת ומאשרת הרשות השנייה פרסומות, צוברת תאוצה. כעת חל עיבוי משמעותי של הצד הנתבע - לא עוד הרשות השנייה לבדה מול משרדי הפרסום. אל הרשות השנייה יצטרפו המועצה הלאומית לשלום הילד, שדולת הנשים ומועצת תנועות הנוער - כך נודע ל-TheMarker.התביעה, שהחלה כתביעה של משרד פרסום בודד בשל פסילת קמפיין הונדה, הפכה לדיון עקרוני - קבוצת משרדים נגד מספר גופים ציבוריים.

בין המשרדים החתומים על העתירה, פרט למקאן אריקסון: ראובני פרידן, פובליסיס אריאלי, זרמון גולדמן, ליניאל DDB, עופר & הרץ, בר-להבי-קורן ועוד. בעתירתם מבקשים המשרדים מבג"ץ להוציא מידי הרשות השנייה את האפשרות לפסול ולאשר פרסומות לשידור, ובמקום זה להחיל את חוק סימון וסיווג משדרים, העוסק בתוכן שאינו פרסומי, גם על תשדירי פרסומת.היום שלחה הרשות השנייה את עיקרי תגובתה לתביעה. הרשות השיבה לבית המשפט כי לדעתה "לא ניתן לבטל את סמכותה המפורשת בחקיקה לפסול לשידור תשדירי פרסומת. הסמכות נחוצה כדי למנוע את שידורן של פרסומות שיש בהן כדי לעודד עבריינות או שימוש בסמים מסוכנים ולהגנה מפני פגיעה בכבוד האדם, ברגשות הציבור ופגיעה קבוצות חברתיות שונות, ולאחר שאיזון של הפגיעה מול חופש הביטוי העלה כי הפגיעה גוברת".עוד כתבה הרשות בתגובתה לבג"ץ "אין די בסמכות לסיווג תשדירי פרסומת לשעות צפייה מסוימות, משום שלפי בדיקותיה המקצועיות של הרשות בני נוער צופים בערוצי הטלוויזיה שבפיקוחה גם בשעות הערב והלילה, שנחשבו שעות צפיית מבוגרים, ובנוסף כי מסרים מסוימים ראויים לפסילה גם למבוגרים".
בנוסף הרשות סבורה כי יש למחוק את העתירה, לאור העובדה כי מנהל מקאן אריקסון אישר כי "אחד מהתשדירים נשוא העתירה הוא פיקטיווי ונולד לצורכי העתירה בלבד".הדיון בבג"ץ צפוי להתקיים ב-8 בדצמבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully