וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג ירד ל-4.363 שקלים

שמוליק ינאי

2.12.2004 / 15:43

היורו ללא שינוי - 5.812 שקלים. דרור זק"ש מהבינלאומי: השחקנים בשוק לא מתרגשים מהמצב הפוליטי בארץ


נתוני המקרו הטובים שהתפרסמו אתמול בארה"ב לא סייעו למטבע האמריקאי, וגם לא הירידה התלולה במחירי הנפט בעולם והמשבר הקואליציוני מבית. הדולר מוסיף להיחלש ב-0.1% מול שערו היציג של אתמול, ונקבע על 4.363 שקלים. הדולר שבר במהלך היום שיא שלילי של השנה האחרונה כשהגיע ל-4.360 שקלים אך התייצב מעט במהלך היום. היורו, שהמשיך בבוקר בחגיגת העליות ושבר שיא של 5.823 שקלים ליורו, התייצב אף הוא ושערו היציג נקבע על 5.812 שקלים, ללא שינוי מאתמול.

דרור זק"ש מהבינלאומי אומר כי שוק המט"ח בארץ מושפע הרבה יותר משוק המטבעות הבינ"ל מאשר מהמצב הפוליטי בארץ: "הדולר בעולם שובר שיאים שליליים", אומר זק"ש, "כעת הוא נסחר כבר ברמות של 1.337 יורו לדולר ומוסיף להיחלש. גם מול הין היפאני רואים קריסה - אנחנו כבר מתחת לקו ה-102 ין לדולר".

זק"ש אומר כי השחקנים הגדולים בשוק המט"ח לא מתרגשים מהמצב הפוליטי בארץ, ודוחפים את הדולר לנקודת התמיכה הטכנית של 4.35 שקלים לדולר. "כמו שאמרתי בעבר", אומר זק"ש, "הנקודה של 4.35 שקלים היא מאוד חשובה כי אחריה יכולה לבוא צניחה של הדולר לאזור ה-4.3 שקלים די במהירות"

אתמול נכשלה העברת התקציב בכנסת, וראש הממשלה אריאל שרון פיטר את שרי שינוי מהממשלה. לדברי גורמים פוליטיים, המהלך של אתמול דווקא חיובי בשל העובדה כי הוא מכשיר את הדרך להצטרפות מפלגת העבודה לממשלה, דבר העשוי לתרום לאווירה חיובית בשווקים בשבוע הבא בשל יצירת "אופק מדיני" והתייצבות המערכת הפוליטית.

אתמול פורסמו נתוני מקרו טובים בארה"ב: ההכנסות הפרטיות גדלו, ההוצאות הפרטיות גדלו עוד יותר, המגזר התעשייתי הגביר את קצב התרחבותו, ובנוסף לכל אלו - צנחו מחירי הנפט ב-7.4%. מחירה של חבית נפט ירד ב-3.6 דולר ל-45.5 דולר, על רקע גידול במלאי הנפט בארה"ב.

הדולר התאושש במהלך היום מול המטבעות המובילים אחרי שנחללש הבוקר בצורה משמעותית מול היורו והין על רקע הערכות כי הבנקים המרכזיים של אירופה ויפאן לא יבלמו את הייסוף במטבעות. הדולר מאבד 0.12% מול היורו, ונסחר סביב 1.331 דולר ליורו. מול הין היפאני רושם הדולר ירידה של 0.21% לרמה של 102.7 ין לדולר, במומנטום שלילי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully