וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ורינט נופלת ב-7% בשל ירידה ברווח

עומרי כהן

2.12.2004 / 23:31

קומברס מתממשת בירידה של 1.2% לאחר העליות מאמש. ריט מזנקת ב-26%. ECI עולה ב-5.3% בעקבות השותפות עם קיארו. דלתא-3 קופצת ב-15%


בבורסות שבוול סטריט נסחרים היום מדדי המניות במגמה מעורבת, לאחר העליות של יום אתמול והמשך ירידת המחירים בשוקי הנפט. מדד נאסד"ק מוסיף 0.2%, לאחר שעלה אתמול ב-2%. מדד דאו ג'ונס מאבד 0.1% לאחר שהוסיף אמש 1.6%. מחירה של חבית נפט, שצנח אמש ב-7.4%, מאבד היום עוד 80 סנט ל-44.7 דולר.

תשומת לב רבה מרכזות היום מניות קבוצת קומברס טכנולוג'י, ובנותיה ורינט ואולטיקום, בעקבות פרסום תוצאותיהן לרבעון השלישי של 2004 והתחזיות לרבעון הרביעי של השנה.

קומברס אמנם היכתה את תחזיות האנליסטים והתחזיות שהיא עצמה ניפקה, כאשר סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 245.5 מיליון דולר - 5.2% יותר מהרבעון הקודם. בשורה התחתונה דיווחה קומברס על רווח של 16 מיליון דולר, ובניכוי הוצאות חד פעמיות, הסתכמו רווחי הפרופורמה ב-17.4 מיליון דולר או 8 סנט למניה - גבוה מתחזית החברה ותחזית קונצנזוס האנליסטים לרווח של 7 סנט למניה. מניית קומברס, שטיפסה אמש ב-7% בציפייה לתוצאות מעודדות, מתממשת היום בירידה של 1.2% ל-22.5 דולר.

מנכ"ל קומברס, קובי אלכסנדר, ציין כי החברה צופה לסיים את הרבעון הרביעי עם מכירות של 251 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת למכירות של 243 מיליון דולר.

ורינט היכתה בשורה העליונה את תחזיות האנליסטים כשדיווחה על הכנסות של 64 מיליון דולר, אולם בשורה התחתונה הצטמצמו רווחיה ברבעון השלישי ב-9% ל-5.2 מיליון דולר, בהשוואה לרבעון שקדם לו והמניה נופלת ב-7.2% ל-38.5 דולר. בנוסף, העריכה ורינט כי תרוויח ברבעון הרביעי 22 סנט למניה, נמוןך בסנט אחד מממוצע תחזיות האנליסטים.

אולטיקום, שעלתה אתמול ב-5.2% לקראת הדו"חות, יורדת כעת ב-3.2% ל-18.3 דולר. הכנסות אולטיקום הסתכמו ברבעון השלישי ב-17 מיליון דולר - 6% יותר מאשר ברבעון הקודם ו-76% יותר מהרבעון המקביל. אולטיקום רשמה רווח נקי של 4.9 מיליון דולר, או 11 סנט למניה. זאת לעומת 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ו-4 מיליון דולר ברבעון הקודם. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 9 סנט למניה במחזור של 16.4 מיליון דולר.

אי.סי.אי מוסיפה 5.3% ל-8.8 דולרים, לאחר שהחברה אישרה היום כי חתמה על הסכם שותפות אסטרטגית עם קיארו, הכולל השקעה ואופציה לרכישת החברה בעתיד. בשלב הראשון תשקיע ECI בסטארט אפ הישראלי 6 מיליון דולר. ההשקעה תתבצע כחלק מגיוס הון, ככל הנראה בהיקף של 20 מיליון דולר. ECI לא דיווחה מהו סכום ההשקעה המלא ברכישת החברה בעתיד, אולם מקורבים לחברה ציינו בעבר כי המחיר עומד על 20-30 מיליון דולר. סכום זה נמוך משמעותית מסכום ההשקעה של קרנות שונות בקיארו עד כה - מעל 210 מיליון דולר. בתוך כך, הודיעה ECI כי תשמש כמפיצה בלעדית של פלטפורמת ה-Enstara, שנמכרה עד היום על ידה באמצעות הסכם OEM.

ריט טכנולוגיות , מקבוצת רד בינת, תיסחר היום על רקע הודעתה על חוזה עם T-Com שהיא חטיבה של דויטשה טלקום למכירת מוצר ה-PairView. היקפו של החוזה מוערך ב-6 מיליון דולר. ריט מתמחה בפיתוח פתרונות אינטגרטיוויים לניהול רשתות תקשורת ו-T-Com היא לקוחה של ריט מאז שנת 2000. בהתאם לתנאי החוזה, המערכת תסופק בשלבים, החל מהרבעון האחרון של 2004 ובמהלך 2005. הסכם זה צפוי לשדרג משמעותית את הכנסות ריט, אשר רשמה ברבעון השלישי של השנה הכנסות של 4.3 מיליון דולר. מניית ריט מזנקת ב-26.3% ל-2.4 דולרים, לאחר שזינקה מאמצע אוגוסט ב-60%.

על רקע זינוק של 230% במניית אלדין מתחילת השנה, מתכננת אלדין להגיש בחודש הקרוב תשקיף לרשות ניירות ערך בארה"ב במטרה לגייס כמה עשרות מיליוני דולרים, ככל הנראה מעל 50 מיליון דולר. אל ההנפקה עשויה להתלוות הצעת מכר של שני בעלי המניות הגדולים - המנכ"ל ינקי מרגלית, ואחיו דני, שותפו לייסוד החברה. ביוני האחרון מכר ינקי 200 אלף מניות בתמורה של כ-5.3 מיליון דולר, וכעת הוא מחזיק ב-16.5% ממניות אלדין. מניית אלדין מגיבה בירידה של 5.3% ל-28 דולר.

דלתא-3 מזנקת ב-14.9% ל-3.4 דולרים, לאחר שבבית ההשקעות קאופן ברוס החלו לסקר את המניה בהמלצת "קנייה" ובצרוף מחיר יעד של 6 דולרים. בקאופמן ברוס ציינו, כי דלתא-3 נסחרת במחיר נמוך ביחס לשוויה האמיתי ומהווה הזדמנות השקעה אטרקטיווית למשקיעים.

סקירת טרום מסחר

בורסות וול סטריט נסגרו אתמול בעליות לאחר שמחיר הנפט הגולמי בניו יורק ירד אל מתחת לרמה של 46 דולר לחבית, ועל רקע נתוני מקרו מעודדים אשר התפרסמו בארה"ב. מחירי הנפט, אשר ממשיכים לרדת היום, עשויים להמשיך ולתדלק את העליות גם היום כשבשעה זו מורים החוזים על עליות קלות במדדים לקראת פתיחת יום המסחר.

מדד נאסד"ק עלה אתמול ב-2% לאחר שהשלים עלייה של 6.2% בנובמבר. מדד דאו ג'ונס עלה ב-1.6% לאחר שהוסיף 4% בחודש שעבר.

עוד לפני הפתיחה, יקבלו המשקיעים את הנתונים בדבר נתוני מכירות נובמבר מהרשתות הקמעוניות המובילות בארה"ב. נתונים אלה יכולים להעיד על החוזק של עונת הקניות לחגים. עוד בזירת המקרו כלכלה, צפוי להתפרסם היום מספר תביעות האבטלה הראשונות השבועי.

בין הישראליות: קומברס טכנולוג'י והבנות ורינט ואולטיקום ייסחרו היום על רקע פרסום תוצאות טובות לרבעון השלישי, אתמול לאחר המסחר.

קומברס סיימה את הרבעון שחלף עם הכנסות של 245.5 מיליון דולר - 5.2% יותר מהרבעון הקודם ועלייה של 26.6% ביחס למקביל. תחזית קומברס היתה להכנסות של 238 מיליון דולר, ותחזית קונצנזוס האנליסטים עמדה על 239.4 מיליון דולר. רווח הפרופורמה (בניכוי הוצאות חד פעמיות) היה 17.4 מיליון דולר או 8 סנט למניה - גבוה מתחזית החברה ותחזית קונצנזוס האנליסטים לרווח של 7 סנט למניה. מניית קומברס טיפסה אתמול במהלך המסחר ב-7% למחיר של 22.8 דולר, המשקף לה שווי שוק של 4.5 מיליארד דולר.

מנכ"ל קומברס, קובי אלכסנדר, ציין כי החברה צופה לסיים את הרבעון הרביעי עם מכירות של 251 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת למכירות של 243 מיליון דולר.

גם החברות הבנות של קומברס, ורינט ואולטיקום, דיווחו אתמול על שיא חדש, ועקפו את תחזיות האנליסטים המוקדמות. הכנסות ורינט הסתכמו ב-64 מיליון דולר - 6% יותר מהרבעון הקודם ועלייה של 31% בהשוואה לרבעון המקביל. ורינט רשמה רווח נקי של 5.2 מיליון דולר, לעומת 5.7 מיליון דולר ברבעון הקודם ו-4.7 מיליון דולר ברבעון המקביל.

הכנסות אולטיקום הסתכמו ב-17 מיליון דולר - 6% יותר מאשר ברבעון הקודם ו-76% יותר מהרבעון המקביל. אולטיקום רשמה רווח נקי של 4.9 מיליון דולר, או 11 סנט למניה. זאת לעומת 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ו-4 מיליון דולר ברבעון הקודם. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 9 סנט למניה במחזור של 16.4 מיליון דולר. מניית החברה זינקה אתמול ב-5.2% למחיר של 18.9 דולר.

אי.סי.אי עשויה לרכז עניין לאחר שהחברה אישרה היום כי חתמה על הסכם שותפות אסטרטגית עם קיארו, הכולל השקעה ואופציה לרכישת החברה בעתיד. בשלב הראשון תשקיע ECI בסטארט אפ הישראלי 6 מיליון דולר. ההשקעה תתבצע כחלק מגיוס הון, ככל הנראה בהיקף של 20 מיליון דולר. ECI לא דיווחה מהו סכום ההשקעה המלא ברכישת החברה בעתיד, אולם מקורבים לחברה ציינו בעבר כי המחיר עומד על 20-30 מיליון דולר. סכום זה נמוך משמעותית מסכום ההשקעה של קרנות שונות בקיארו עד כה - מעל 210 מיליון דולר. בתוך כך, הודיעה ECI כי תשמש כמפיצה בלעדית של פלטפורמת ה-Enstara, שנמכרה עד היום על ידה באמצעות הסכם OEM.

על רקע זינוק של 230% במניית אלדין מתחילת השנה, מתכננת אלדין להגיש בחודש הקרוב תשקיף לרשות ניירות ערך בארה"ב במטרה לגייס כמה עשרות מיליוני דולרים, ככל הנראה מעל 50 מיליון דולר. אל ההנפקה עשויה להתלוות הצעת מכר של שני בעלי המניות הגדולים - המנכ"ל ינקי מרגלית, ואחיו דני, שותפו לייסוד החברה. ביוני האחרון מכר ינקי 200 אלף מניות בתמורה של כ-5.3 מיליון דולר, וכעת הוא מחזיק ב-16.5% ממניות אלדין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully