וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"בשנה האחרונה גבר שיתוף הפעולה בין המשרדים הגדולים ללשכה"

הארץ

20.5.2001 / 10:58

כך נשיא לשכת רואי החשבון, רו"ח עופר מנירב; הלשכה מציינת 70 שנה להיווסדה ב-2001

מאת בן-ציון ציטרין

לשכת רואי החשבון בישראל, אחד הגופים היותר מקצועיים ובעלי המוניטין בישראל בין הארגונים של בעלי המקצועות החופשיים, מציינת 70 שנה להיווסדה ב-2001; האירוע יצוין השבוע באסיפה הכללית השנתית של הלשכה.

במשך השנים התאפיינה הלשכה בשמירה על מכובדות ושקט תעשייתי במוסדותיה. מן הסתם, ניתן לזקוף זאת לעובדה כי הלשכה אינה איגוד מקצועי גרידא, אלא מוסד מקצועי מחייב, שהיקף העבודה המקצועית שנעשית בו אינו דומה לזה שנעשה באף גוף אחר. לדוגמה, עבודה שוטפת מול הרשויות השונות, ובראשן מס הכנסה וביטוח לאומי.

חגיגות ה-70 מוצאות את רו"ח עופר מנירב כנשיא הלשכה, כשנה לאחר היבחרו לתפקיד. עיתוי נכון מבחינתו לציין את האירוע ולסכם שנה בתפקיד.

הלשכה הוולנטרית מאגדת כיום כ-9,000 רואי חשבון, שהם כ-95% מרואי החשבון בישראל העוסקים במקצוע. כמו כן, חברים בלשכה יותר מ-200 חברים נלווים בינלאומיים. "נתונים אלה מלמדים על הצלחת הלשכה בפעילותה, הצלחה שאין לה אח ורע לא רק בישראל, אלא למיטב ידיעתי גם בעולם", אומר מנירב.

לדבריו, בשנה האחרונה "הצלחנו ליצור בלשכת רו"ח כלים מקצועיים חדשים כדי לסייע לחברים להתמודד עם שאלות מקצועיות ולהקל עליהם במתן השירותים המקצועיים ללקוחותיהם. במסגרת הזו הקמנו שתי 'מטריות': 'המטריה המקצועית' ו'מטריית המידע'".

המטריה המקצועית היא מחלקה הפועלת באופן דומה למחלקות מקצועיות במשרדים הגדולים. התגייסות המשרדים הגדולים ונכונותם להעמיד לרשות המטריה מומחים בעלי שיעור קומה - ללא תמורה - איפשרה את הקמת הגוף, המעניק לכל רואה חשבון גישה לעורף מקצועי במגוון תחומים שאינם בהכרח תחום מומחיותו.

מטריית המידע היא רבעון מידע ללקוחות חברי לשכת רו"ח; בימים אלה יוצא הגיליון הראשון של הרבעון, שיענה על הצורך הגובר במתן שירותים איכותיים ללקוחות. כחלק מהעבודה מול הרשויות היתה הלשכה מעורבת בשנה האחרונה בשינויים והקלות בחוק רואי חשבון, והגישה הצעות לשינוי החוק, כך שיאפשר לרואי החשבון לעסוק בתחומים נוספים, כגון עריכת דין ושמאות.

לדברי מנירב, "פעלנו לפרסום הקריטריונים לבחירת רו"חים לעריכת ביקורת ברשויות המקומיות, ובקביעת קריטריונים למינוי רו"חים בחברות ממשלתיות. עוד פעלנו בתחום המקצועי מול רשות ניירות ערך, והגענו להסכמה לפיה ניתן לקבל פרה רולינג בכל הסוגיות שעיקרן דיווח כספי. בתחומי החקיקה פעלנו בתחום חוק החברות וחוק מאגרי מידע".

מנירב דוחה את הטענות בדבר התרחקות המשרדים הגדולים מהלשכה, מוסדותיה ופעילויותיה. "ההיפך הוא הנכון. אמנם באופן טבעי המשרדים הגדולים נזקקים פחות לשירותי הלשכה, אך גם הם מכירים בחשיבותה למקצוע.

בשנה האחרונה גבר שיתוף הפעולה בין המשרדים הגדולים ללשכה. הם פועלים בה ונענים לפניותיה ככל שהם מתבקשים. כדוגמה אציין את פעילות המטריה המקצועית. אני סבור כי הלשכה צריכה לפעול לשילוב כל המשרדים הקיימים בה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully