וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג צנח ל-4.32 שקלים

שמוליק ינאי

7.12.2004 / 15:53

פעיל בשוק העריך הבוקר כי פריצה של רמת ה-4.35 שקלים לדולר תוביל להיחלשות מהירה לרמת ה-4.3 שקלים. גם היורו נחלש מול השקל בכחצי אחוז לרמה של 5.815 שקלים

הדולר היציג נחלש ב-0.64% יחסית לשערו אתמול ונקבע על 4.32 שקלים, הרמה הנמוכה ביותר ב-18 החודשים האחרונים. במהלך יום המסחר נפרצה רמת ההתנגדות של 4.35 שקלים ומאז חל סחרור של הדולר לרמת ה-4.30 שקלים כשהרמה הנמוכה ביותר נרשמה לפני כשעה, אז נסחר הדולר סביב 4.31 שקלים. גם מול היורו התחזק היום השקל בכחצי אחוז ושערו היציג של המטבע האירופי נקבע על 5.815 שקלים.

דרור זק"ש מהבינלאומי אומר שמזמן לא ראינו רמות כל כך נמוכות של הדולר בארץ "צריך לציין", אומר זק"ש, "כי הדולר לא איבד היום משמעותית מול היורו ועיקר השינוי בשערו נקבע כאן בארץ". זק"ש מעריך כי לבורסה המזנקת ולמכירות הדולרים של הזרים כדי לרכוש מניות בבורסה לא הייתה השפעה מהותית על המסחר: "אנחנו בסך הכל תיקנו את ההיחלשות האיטית מול הדולר שהראה השקל לאחרונה". זק"ש מציין כי נקודת ההתנגדות הבאה היא 4.30 שקלים.

הדולר הגיע לשפל נוסף מול היורו על רקע ההערכה כי קובעי המדיניות בארה"ב לא מתכוונים לנקוט צעדים לעצירת היחלשות המטבע האמריקאי. נשיא הבנק המרכזי של אירופה, ז'ן-קלוד טרישה, הצטרף לשרי האוצר האירופיים בבקשה שארה"ב תעצור את ירידת הדולר, ואמר כי כל אזור "חייב להכין שיעורי בית" על מנת לעצור את הנפילה. ב-3 בדצמבר אמר שר האוצר של ארה"ב, ג'ון סנואו, כי "היופי של השווקים הוא שהם מתקנים את עצמם", ורמז כי לא יעשה דבר למניעת ירידת הדולר.

מול היורו נפל הדולר לשפל של 1.3468 דולר ליורו. עתה נסחר המטבע האמריקאי ב-1.3447 דולר ליורו, ירידה של 0.24%. מול הין ירד הדולר ב-0.54% ונסחר ב-102.63 ין לדולר. מול הליש"ט נסחר הדולר ב-1.9466 דולר לליש"ט.

"על כל המדינות והאזורים הכלכליים לבצע את תפקידם באקטיוויות על מנת להקטין את חוסר האיזון בעולם", אמר טרישה לאחר פגישת שרי האוצר של 12 מדינות גוש היורו. שר האוצר היפאני, סדאקאזו טאניגאקי, אמר היום כי הוא מבין את החששות באירופה מפני התחזקות היורו. "תנועות בשערי המט"ח לא בהכרח משקפות את היסודות הכלכליים של המדינות, והינן מהירות ובלתי רצויות", הוא הוסיף.

אתמול ציין דרור זק"ש מהבינלאומי כי ניכר בתקופה האחרונה יחס ישר של אחד לרבע בין התחזקות היורו מול הדולר והתחזקות השקל מול הדולר, מגמה שהובררה גם היום כנכונה. פעילים בשוק המט"ח העריכו הבוקר כי פריצה של רמת התמיכה 4.35 שקלים לדולר תגרום לסחרור מהיר של הדולר כלפי מטה לאזור 4.30 שקלים.

מחירי הנפט מוסיפים לעלות ומעיקים על הכלכלה האמריקאית. מחירה של חבית נפט גולמי עלה ב-44 סנט ל-42.98 דולר, לאחר שנפל בסוף השבוע שעבר לשפל של שלושה חודשים. את הסיבה לעליות בשוקי הנפט הסבירו המשקיעים בהתקפת הטרור על הקונסוליה האמריקאית בעיר ג'דה שבסעודיה, ועל רקע החששות מפני האפשרות כי ארגון מדינות הנפט, אופ"ק, יחליט בישיבתו הקרובה ביום שישי להנמיך את קצב שאיבת הנפט.

בבית ההשקעות גיפט מציינים כי היחלשות הדולר בישראל בתקופה האחרונה גרמה לכך שנכסים נקובי דולר נשחקו בשנה האחרונה בעשרות אחוזים במונחי מטבעות המשקיעים הזרים. בנוסף לכך מקטינים בנקים מרכזיים רבים את החלק היחסי של יתרות המט"ח הדולריות שלהם לכיוון מטבעות אחרים בעיקר יורו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully