וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכה לבורסה: ועדת הכספים של הכנסת דחתה את הדיון על מתן הקלות במס לחברות שיירשמו למסחר בבורסה

ניצן כהן

7.12.2004 / 13:24

הוועדה אישרה את השוואת שיעורי המס על ניירות הערך הזרים לאלה המקומיים; הבורסה ביקשה לאפשר תשלום מס רווחי הון על מכירת ני"ע בשיעור של 25% לחברות שיירשמו למסחר בבורסה



מכה לבורסה - בדיון שהתקיים היום בוועדת הכספים של הכנסת על השוואת שיעורי המס על ניירות ערך זרים למקומיים, החליטה הוועדה לדחות את הדיון על פשרה שהושגה בעבר בין מס הכנסה להנהלת הבורסה שנועדה לעודד רישום של חברות למסחר.



ועדת הכספים של הכנסת אישרה את הצעת החוק להשוואת שיעורי המס על ניירות ערך זרים למקומיים, כך שעל רווחי הון ממכירת מניות ואג"ח בחו"ל ישולם מס בשיעור של 15% במקום 35% וזאת החל מחודש ינואר 2005.



כאמור, הוועדה דחתה את הדיון על הצעת פשרה של הבורסה עם מס הכנסה שמטרתה היתה להקל על מסי חברות לממש מניות של חברות שנרשמו למסחר. המשמעות של הצעת הפשרה היתה כי מייסדים של חברות שמחזיקים בחברה הציבורית באמצעות חברה פרטית יוכלו למכור את המניות שהיו ברשותם לפני שנרשמה החברה למסחר בבורסה ולשלם על הרווחים שינבעו להם ממכירות אלה מס בשיעור של 25% במקום מס של 35% (מס חברות) על רווחים ממכירת מניות שרכשו לאחר שנרשמה החברה למסחר בבורסה ישלמו מס רגיל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully