וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות הירידה בביקושים בשל האירועים הבטחוניים - יפ-אורה רשמה גידול של כ-10% במכירות ל-110.9 מיליון שקל

אלי דניאל

20.5.2001 / 12:20

הגידול במכירות - בין היתר בשל המכירות לחג הפסח אשר חלקן התבצעו עוד ברבעון הראשון; הרווח הנקי של החברה ירד בכ-4% ל-4 מיליון שקל

חברת יפ-אורה , הנמצאת בשליטת החברה הישראלית לקרור והספקה וכלל תעשיות , פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001, מהם עולה כי מכירות החברה גדלו בשיעור של 9.6% בהשוואה למכירות ברבעון המקביל והסתכמו בכ-110.9 מיליון שקל.

בחברה מציינים לחיוב כי למרות האירועים הבטחוניים, אשר השפיעו לרעה על היקף הביקושים, הצליחה החברה להגדיל את מכירותיה, בין היתר, בשל העובדה כי חלק מהמכירות לקראת חג הפסח, אשר חל השנה בתחילת חודש אפריל, התבצעו עוד ברבעון הראשון של השנה.

הרווח הגולמי של החברה הסתכם בכ-49.5 מיליון שקל - גידול של 12.9% בהשוואה לרווח הגולמי ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי של החברה הסתכם ברבעון הראשון בכ-44.6%, לעומת שיעור רווח גולמי של 43.3% ברבעון המקביל. השיפור בשיעור הרווח נובע מהתייעלות בסעיפי הייצור השונים - התייעלות אשר התאפשרה לאחר שבוצעו השקעות במכונות ובציוד - וכן משינויים בסל המוצרים של החברה.

הוצאות המכירה והשיווק גדלו בשיעור של 12.6% והסתכמו בכ-36.4 מיליון שקל. על פי דיווחה של החברה, הגידול בהוצאות אלה נובע מהקדמת מבצעי פרסום לרבעון הראשון. בשורה התחתונה הצטמק הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון של שנת 2001 בכ-4.3% לכ-4 מיליון שקל.

יפ-אורה עוסקת, באמצעות החברת הבת יפאורה-תבורי, בייצור משקאות קלים ובשיווקם. כמו כן, מחזיקה יפאורה-תבורי ב-50% ממניות חברת עין גדי, העוסקת במילוי ושיווק מים מינרליים. בנוסף, מחזיקה החברה באמצעות חברת JBI Netherlands B.V בכ-19.9% ממניות חברה הולנדית שהינה הבעלים של מבשלת בירה ברומניה (רכישת המניות בחברה ההולנדית בוצעה בשנת 2000 בהשקעה של 13 מיליון דולר).

מניית יפ-אורה נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-272 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה הסתכם ליום ה-31 במארס 2001 בכ-194.6 מיליון שקל והוא מהווה כ-50% ממאזן החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully