וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תעשיות עץ לבוד: בית המשפט המחוזי בחיפה מינה כונס נכסים זמני לנכסי החברה

אלי דניאל

20.5.2001 / 15:43

היום הגישו חמישה בנקים ובהם פועלים, לאומי, דיסקונט ואגוד בקשה למינוי כונס נכסים לחברה; דיון בבקשה ייערך ביום שלישי הקרוב

חברת תעל - תעשיית עץ לבוד קבוצת משמרות , הנמצאת בשליטת קיבוץ משמרות, מדווחת כי הבוקר הוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה, בקשה במעמד צד אחד מטעם חמישה בנקים (הכוללים, בין היתר, את בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק דיסקונט ובנק אגוד), למינוי כונס נכסים לנכסי החברה, וכי לאור בקשה זו מינה בית המשפט את עו"ד סולי וואנו ממשרד זר, וואנו, שרויאר ושות', ככונס נכסים זמני. כמו כן, קבע בית המשפט כי ביום שלישי ה-22 במאי יתקיים דיון בבקשה במעמד שני הצדדים.

מהבורסה לניירות ערך נמסר כי במידה שלא יבוטל כונס הנכסים, ידון דירקטוריון הבורסה בהמשך השעיית המסחר בניירות ערך של החברה, בישיבתו ביום ה-31 במאי 2001.

תעל עוסקת בייצור ושיווק לבידים, ייצור ושיווק סיבית ומוצריה, וכן בייצור ושיווק של חלקי ריהוט לשוק הפרטי ולמוסדות חינוך. בשל פתיחת השוק הישראלי ליבוא, תהליך שהחל לפני מספר שנים, חשופים מוצרי החברה ליבוא מתחרה בהיקף ניכר.

במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2000 חויבה החברה, על פי פסק בורר, לשלם למנכ"לה לשעבר, זאב פרנקל, למעלה מ-10 מיליון שקל.

החברה ציינה בדו"חותיה הכספיים לסיכום הרבעון הרביעי כי היא בודקת חלופות שונות להתמודדות עם המצב שנוצר עקב פסק הבורר, לרבות בקשה לביטולו, השגת הסדר לקבלת מימון מהבנקים, הסדר נושים זה או אחר ודרכים נוספות.

בנוסף, ציינה אז החברה כי באם היא תיאלץ לשלם את מלוא סכום פסק הבוררות, במהלך החודשים הקרובים, היא עלולה להיקלע למצב בו לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה, לרבות המשך קיומה כ"עסק חי".

ככלל, מצבה הכספי של החברה בשנים האחרונות אינו מהמשופרים, לאחר שבמהלך שלוש השנים האחרונות היא הפסידה כ-32 מיליון שקל, מזה הפסד של כ-19.7 מיליון שקל ב-2000 לבדה.

ההון העצמי של החברה, ליום ה-31 בדצמבר 2000, הסתכם בכ-8.7 מיליון שקל והוא היווה כ-9.5% ממאזן החברה. בקופת החברה היו, נכון לראשית שנת 2000, מזומנים בהיקף של 287 אלף שקל בלבד, ואשראי מתאגידים בנקאיים בהיקף של כ-51.2 מיליון שקל.

מניית החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ-9.5 מיליון שקל. יש לציין כי מזה זמן הושעה המסחר במניית החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully