וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליגד נכנסת לאירופה: רוכשת 70% מחברת נדל"ן צ'כית בתמורה לכ-3.5 מיליון דולר

אלי דניאל

20.5.2001 / 16:22

הרכישה מתבצעת באמצעות חברה בת הולנדית; בבעלות החברה הצ'כית בניין משרדים בפראג ושני מגרשים נוספים

חברת הנדל"ן ליגד השקעות ובניין , הנמצאת בשליטת גיל ודורון שולדנפרי, הודיעה היום כי חברה בת שלה, הרשומה בהולנד, התקשרה בהסכם לרכישת 70% ממניות חברה צ'כית אשר בבעלותה בניין משרדים בשטח של כ-16 אלף מ"ר הממוקם בפראג, בירת צ'כיה, וכן שני מגרשים נוספים בשטחים של 2,000 מ"ר ו-800 מ"ר. ההשקעה הכוללת של החברה הבת מסתכמת בכ-3.5 מיליון דולר. ככל הידוע, זוהי ההשקעה הראשונה אותה מבצעת החברה בנכסי נדל"ן המצויים במזרח אירופה.

ליגד פועלת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בייזום, ביצוע וניהול של פרויקטים בענף הבנייה, וכן בהשקעה בנכסים מניבים בארץ ובחו"ל. הפרויקטים העיקריים של החברה והחברות הבנות שלה מצויים בירושלים (פרויקט גינות בית הכרם), מודיעין (פרויקט לתעשיות עתירות ידע) ועוד. הנכסים המניבים של החברה כוללים מספר מרכזים מסחריים בארץ ומספר קניונים בפלורידה, ארה"ב.

במהלך שנת 2000 ירדו הכנסות החברה בכ-50% והסתכמו בכ-94.3 מיליון שקל. למרות הירידה בהכנסות, הצליחה החברה להגדיל את הרווח הנקי שלה אשר הסתכם בכ-4.7 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 1.3 מיליון שקל בשנת 1999, וזאת בגין ההשפעה המצטברת של המדיניות החשבונאית.

מניית החברה נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-37 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully