וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת הביטוח מגדל רכשה בשבועיים האחרונים מניות לאומי בכ-23.9 מ' ש'; הגיעה להחזקה של 8.7% בבנק

אלי דניאל

20.5.2001 / 17:59

רכישת המניות בוצעה במהלך המסחר בבורסה, ובניגוד לפרסומים שהיו לאחרונה לפיהם במגדל נתקבלה החלטה להפסיק ולרכוש מניות לאומי

חברת מגדל אחזקות ביטוח , הנמצאת בשליטת הנמצאת בשליטת חברת ג'נרלי, רכשה במהלך השבועיים האחרונים כ-2.86 מיליון מניות בנק לאומי בתמורה לכ-23.9 מיליון שקל. לאחר ביצוע רכישות אלה מגיעות החזקותיה של מגדל בלאומי לכ-8.7% מהון מניותיה.

יש לציין, כי רכישת המניות התבצעה בשלושה מועדים במהלך המסחר בבורסה, וזאת על אף הפרסומים שהיו לאחרונה לפיהם במגדל נתקבלה החלטה להפסיק ולרכוש מניות לאומי, עד שיתברר אופיו של המכרז לרכישת השליטה בלאומי.

מסע הרכש החל כאשר ביום ה-3 במאי רכשה החברה כ-600 אלף מניות לאומי בתמורה לכ-5.1 מיליון שקל. מאוחר יותר, ביום ה-8 במאי, רכשה מגדל כ-910 אלף מניות נוספות, בתמורה לכ-7.6 מיליון שקל. ביום שלישי שעבר רכשה מגדל חבילת מניות נוספת בהיקף של 1.35 מיליון מניות, בתמורה לכ-11.2 מיליון שקל.

למי ששכח, מגדל הכריזה זה מכבר על כוונתה להתמודד במכרז לרכישת השליטה בבנק לאומי. אהרון פוגל, יו"ר דירקטוריון החברה, אמר בהקשר זה, לפני כחודשיים וחצי, בעת שפורסמו תוצאותיה הכספיות של החברה לשנת 2000, כי "אנחנו מעוניינים להשתלב בקבוצה שתתמודד על רכישת השליטה בבנק לאומי. כרגע אנחנו מחפשים שותפים אסטרטגיים ומנסים לגבש קבוצה שתתמודד על רכישת השליטה בבנק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully