וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמנכ"ל דסק"ש דוחה הטענות על אי יכולתה של תבל לספק שירותי טלפוניה

הארץ

21.5.2001 / 8:01

בני אינהורן: החברה קיבלה הצעות להפעיל מערכת תקשורת על גבי כבלים בתוך שנה מיום ההזמנה

מאת הדר חורש

חברת תבל קיבלה הצעות מחברות תקשורת להפעיל מערכת תקשורת על גבי כבלים בתוך שנה מיום ההזמנה - כך אמר אתמול סמנכ"ל דיסקונט השקעות (דסק"ש) , בני אינהורן, בעקבות פרסום דבריו של בכיר באחת מחברות הכבלים, שהעריך כי הכבלים לא יוכלו להציע שירות טלפוני בשלוש השנים הקרובות.

אינהורן אמר כי הוא מכיר את ההערכות שפורסמו, וכי להערכתו מדובר במידע מגמתי הקשור במחלוקות הנוגעות להיערכות חברות הכבלים לתחרות בבזק . אינהורן סירב לפרט את טיבן של המחלוקות.

חברת תבל, הנשלטת על ידי דסק"ש ו-UPC, היא היחידה מבין חברות הכבלים שהחלה בהיערכות אינטנסיווית לקראת העברת שירותי תקשורת טלפונית על תשתית הכבלים. החברה הקימה את חברת הבת תבל טלקום - שהחלה בהיערכות לפרסום מכרזים ובבחינת מערכות תקשורת. נראה כי המחלוקות שאליהן התייחס אינהורן קשורות בדרכים שבהן תשולב פעילותה של תבל טלקום בפעילות המשותפת של חברות הכבלים, ובהתחשבנות לגבי שוויה של החברה בתוך המיזוג הכולל.

תבל בוחנת מערכות להספקת שירות טלפוני בטכנולוגיית IP, שבה מחליפים נתבים את מתגי התקשורת המרכזיים. טכנולוגיה זו שנויה במחלוקת בקרב מהנדסי התקשורת, שכן יש הטוענים כי היא עדיין לא בשלה לשימוש ברשתות תקשורת ארציות. כיום אין עדיין חברת כבלים עולמית שהחלה להציע שירותי טלפון על בסיס מסחרי, ואם יינתנו בישראל שירותים אלה בעוד כשנה, היא צפויה להיות אחת המדינות הראשונות בעולם בתחום זה.

גם חברת אופק מתכוונת להציע שירותי טלפון בטכנולוגיית IP. החברה היתה אמורה להתחיל לחבר מנויים ראשונים לקראת סוף השנה, ואולם נוכח עיכוב בהליכי פתיחת שוק התקשורת לתחרות וקשיי השוק, אומר מנכ"ל החברה, ראובן סגן-כהן, כי החברה תתחייב לספק שירות החל במארס 2002.

אינהורן אמר כי קבוצת תבל אינה מתכוונת לוותר על אחוזי השליטה שלה בחברת הכבלים הממוזגת כדי לפתור את בעיית החובות הכבדים הרובצים על תבל.

מנכ"ל חברת ערוצי זהב, עמי אבן, הבהיר בתגובה לדברים שפורסמו אתמול כי חברות הכבלים יבצעו בהדרגה את ההשקעה הנדרשת להספקת שירותי אינטרנט מהיר למאות אלפי מנויים, אך אין בכך כדי למנוע מהן לספק כבר היום את כל הביקוש הצפוי לאיטרנט מהיר באמצעות הכבלים.

גם בחברת תבל המצב דומה. אינהורן הוסיף כי כמעט כל התשתית של חברת תבל, למעט מספר כיסים קטנים, מותאמת לספק שירותי אינטרנט מהיר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully