וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלקו החזקות: הרווח הנקי הצטמק בכ-25% ל-11.1 מיליון שקל, בין היתר, בשל הפחתת השקעות ומוניטין

אלי דניאל

21.5.2001 / 10:09

ההכנסות קטנו ברבעון בכ-3% והסתכמו ב-1.02 מיליארד ש'; עם זאת, בנטרול השפעת תקינה חשבונאית, גדלו ההכנסות בכ-6%; החברה מצמצמת השקעותיה בהיי-טק

אלקו החזקות , הנמצאת בשליטתו של גרשון זלקינד, פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001, מהם עולה כי הכנסות הרבעון הסתכמו בכ-1.02 מיליארד שקל, ירידה של כ-3% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל. חשוב לציין כי הירידה בהכנסות נובעת מגידול חד פעמי של 92.3 מיליון שקל בהכנסות הרבעון המקביל של החברה הבת, אלקטרה (ישראל) , כתוצאה משינוי תקינה חשבונאית. בנטרול השפעה זו, גדלו הכנסות החברה בכ-6%. כמו כן, הכנסות החברה ממכירות ליצוא ומכירות בחו"ל הסתכמו בכ-340 מיליון שקל, גידול של 2.7% לעומת היקף המכירות הללו ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה, הרוויחה החברה ברבעון הראשון כ-11.1 מיליון שקל, ירידה של כ-25% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל. הירידה ברווח הנקי נובעת, בין היתר, מסעיף ההכנסות האחרות, שכן, בעוד שברבעון המקביל רשמה החברה הכנסות אחרות של כ-3.5 מיליון שקל (כאשר מימוש חלק ממניות ויקון טלקומוניקציה תרם אז רווח הון של 5.7 מיליון שקל), הרי שברבעון הנוכחי רשמה החברה הוצאות אחרות של כ-5.6 מיליון שקל, הנובעות בעיקרן מהפחתת מוניטין והפחתת השקעות בסך של 1.3 מיליון שקל.

ההון העצמי של החברה, נכון ליום ה-31 במארס 2001, הסתכם בכ-735.8 מיליון שקל, והוא מהווה כ-19.2% ממאזן החברה. האמצעים הנזילים של החברה, נכון לסוף חודש מארס 2001, הסתכמו בכ-277.8 מיליון שקל.

אלקו היא חברת החזקות העוסקת בייזום, פיתוח והכוונה של חברות ומיזמים עסקיים. החברה פועלת למימוש הזדמנויות עסקיות, בארץ ובחו"ל, בתחומי העיסוק של חברות הקבוצה. החברה גם בודקת הזדמנויות עסקיות במגזרים אחרים, על מנת לגוון את סל המוצרים שלה.

עיקר הפעילות של החברה מתבצעת באמצעות חברות בנות, שמניותיהן נסחרות בבורסה התל אביבית - אלקטרה (ישראל), אלקטרה מוצרי צריכה , אלקו תעשיות , שקם (בעקבות מכירת מניות שקם ע"י המדינה, גדלו החזקות החברה ל-73% מהון המניות) ושקם נדל"ן .

כמו כן, לחברה השקעות בתחום הטכנולוגיה באמצעות אלקו טכנולוגיות, ובחברה מציינים כי בשל ההאטה העולמית בתחום ההיי-טק, הוחלט לצמצם את פעילות אלקו טכנולוגיות (מצבת העובדים באלקו טכנולוגיות צומצמה וההתחייבויות להשקעה בעתיד הוקטנו מ-9 מיליון דולר ל-4 מיליון דולר).

מניות החברה נסחרות בתל אביב לפי שווי של כ-960 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully