וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מעלות מעניקה דירוג AAA לאג"ח שבכוונת בנק הפועלים להנפיק בתחילת יוני

אילן מוסנאים

21.5.2001 / 17:21

בכוונת הבנק לגייס כמיליארד שקל בהנפקת איגרות חוב לא צמודות לטווח של 7 ו-10 שנים ואיגרות חוב צמודות לתקופה של 15 שנה

חברת מעלות תעניק דירוג של AAA לאיגרות החוב ושטרי ההון, בהיקף של מיליארד שקל, שבכוונת בנק פועלים להנפיק בחודש הבא בבורסה של תל אביב.

ההנפקה תיערך כנראה בתחילת יוני, ותבוצע על ידי החברה הבת פועלים הנפקות, כשהחתם המוביל יהיה פועלים שוקי הון - החברה הבת הנוספת של בנק הפועלים.

הייחוד בהנפקה זו, מעבר להיקפה הגדול, הוא בכך שלראשונה במערכת הבנקאית, היא כוללת הנפקת איגרות חוב שקליות לא צמודות למדד, לטווחים ארוכים של עד 10 שנים.

הבנק, ינפיק איגרות חוב שקליות לא צמודות, לתקופה של 7 שנים, בהיקף של 500 מיליון שקל, ובנוסף יגייס 500 מיליון שקל בהנפקת איגרות חוב לא צמודות לתקופה של 10 שנים ואיגרות חוב צמודות למדד לתקופה של 15 שנה.

על פי הערכות בשוק ההון הצפי הוא שאיגרות החוב לתקופה של 7 שנים תישאנה ריבית של 7.25% והאיגרות הצמודות לתקופה של 15 שנים יניבו תשואה של 5.6%-5.7%.

כזכור במהלך אפריל הנפיק הבנק הבינלאומי איגרות חוב בלתי צמודות, לתקופה של 7 שנים שהתשואה עליהן נקבעה ברמת ריבית של 7.75%.

מהנהלת בנק הפועלים נמסר במועד הגשת התשקיף, כי הגיוס הנוכחי מיועד להגדיל את ההון המשני שלו, והוא מיועד להרחבת הפעילות השוטפת. בבנק הדגישו כי אין קשר בין ההנפקה לעיל להנפקה שהוקפאה בינתיים בשל המצב בשוקי ההון בעולם, בה תיכנן הבנק לגייס הון ראשוני בבורסה של ניו יורק.

ממעלות נמסר כי הדירוג הראשוני נקבע בהתבסס על טיוטת התשקיף שהבנק הגיש לפני שבוע, ועל מבנה ההנפקה ומטרותיה כפי שמופיעות בתשקיף. מעלות שומרת לעצמה את הזכות לשנות את הדירוג במידה שיחולו שינויים מהותיים במבנה ההנפקה או בתשקיף הסופי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully