וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק דוחה שוב את תשלום הריבית על האג"ח שלה

הרצל לקס

16.12.2004 / 11:48

לפני חודש דחתה החברה בפעם הראשונה תשלום ריבית של 7.5 מיליון דולר על רקע הקשיים בפעילותה. מנהלת מו"מ עם נושיה להסדר חוב מחודש

חברת התקשורת ברק 013, המספקת שירותי אינטרנט ושיחות בינלאומיות, הודיעה על דחייה נוספת בתשלום הריבית על האג"ח שלה. ב-15 בנובמבר היתה אמורה ברק לשלם לבעלי האג"ח ריבית של כ-7.5 מיליון דולר כשיתרת הקרן של החוב עומדת על כ-122 מיליון דולר. הקשיים הנמשכים בעסקיה של ברק והתחרות הגוברת בענפים בהם היא פועלת הביאו להורדת דירוג חדה של מודי'ס לאג"ח שלה, שאינן סחירות, תוך קביעה כי "לא סביר שהמאזן הנוכחי יאפשר לחברה להמשיך ולפעול בטווח הארוך".

בדחייה הראשונה ניצלה ברק אפשרות להארכת מועד התשלום בחודש והחלה במגעים אינטנסיוויים עם בעלי האג"ח כדי להגיע עימם להסדר מחודש בקשר לחוב, בעיקר בקשר להיקפו הכולל והארכת מועד פירעונו. ההערכות הן כי ברק מסוגלת לעמוד בתשלום הריבית, אבל הסיכוי שתוכל להחזיר את קרן החוב במאי 2007 היא אפסית. בברק טוענים כי השיחות בין הנהלת החברה בראשות דוד קמיניץ לבעלי האג"ח מתנהלות ב"אווירה טובה ובגישה חיובית" וכי הושגה התקדמות משמעותית במגעים בינה לבין נושיה.

בעלי המניות של ברק הם קבוצת DIAL הכוללת את דויטשה טלקום, פראנס טלקום (באחזקה של 10.5% כ"א) וספרינט, כלל תעשיות (44%) וחברת הכבלים מתב (10%). במאזניהן של בעלות המניות הישראליות של ברק, כלל תעשיות ומתב נמחקה ההשקעה בחברה במלואה ובכת"ש היא אף רשומה בערך שלילי של 12 מיליון שקל. את הרבעון השלישי של השנה סיימה ברק עם תוצאות לא רעות והשיגה רווח תפעולי של 25 מיליון שקל ורווח נקי של 10 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully