וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: לאומי, דסק"ש וכלל תעשיות הובילו את המעו"ף לעלייה של כ-0.3%

אלי דניאל

21.5.2001 / 17:00

פועלים ובזק רשמו ירידות; נייס עלתה ב-2.7% על רקע השקת 3 מוצרים חדשים ואילו אגיס ירדה ב-2.7% לאחר פרסום דו"חות רבעוניים; מחזור המסחר - 181 מ' ש'

יום המסחר בבורסה של תל אביב נפתח הבוקר בעליות שערים שהגיעו עד לשיעור של 0.8%, אולם ככל שנקפו שעות המסחר, התמתנו עליות השערים ומדד המעו"ף סיים את היום בעלייה של 0.28% לרמה של 429.33 נקודות. מדד ת"א 100 רשם היום עלייה בשיעור של 0.21% לרמה של 418.58 נקודות, ומדד התל-טק עלה בשיעור חד יותר של 1.3% לרמה של 296.81 נקודות. מחזורי המסחר הוסיפו להיות נמוכים יחסית והסתכמו בכ-181 מיליון שקל.

אילן ששון ממוריץ טוכלר מסר כי שוק המניות הישראלי הפגין היום יציבות, בדומה לימים האחרונים, כאשר במשך כל שעות היום נסחר בעליות שערים. ששון מוסיף כי השוק מצליח לנתק את עצמו מהאירועים הביטחוניים הקשים. ששון מציין עוד כי בתקופה הקרובה צפויים להתפרסם הדו"חות הכספיים של החברות הגדולות בבורסה, דו"חות שבאופן כללי אינן צפויים לבלוט לטובה, וכי לדו"חות אלה תהיה השפעה סלקטיווית על החברות השונות. ששון סבור כי פקיעת אופציות המעו"ף שתחול השבוע, משפיעה אף היא על מגמת המסחר החיובית בבורסה.

מניית בנק לאומי ריכזה היום את המחזור הגבוה בבורסה - כ-36.8 מיליון שקל - תוך שהיא מטפסת בכ-1.4%, המחזור הגבוה נובע מכך שהיום מסתיימת תקופת החסימה של מניות הבנק שנרכשו ע"י עובדי הבנק במסגרת ההנפקה שבוצעה בחודש ספטמבר 1998. ההיקף הכספי של המניות המשתחררות היום נאמד בכ-170 מיליון שקל. לעומתה, מניית בנק הפועלים רשמה ירידה של כ-1.1%.

מניית נייס ריכזה היום מחזור גבוה של כ-7.1 מיליון שקל - תוך שהיא עולה בכ-2.7%, וזאת לאחר שהבוקר הודיעה על השקת שלושה מוצרי הקלטה חדשים. מניית טבע סיימה את היום ללא שינוי ואילו מניית בזק איבדה כ-0.8%.

במניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי נרשמה היום מגמה מעורבת. מניית אי.די.בי פיתוח ירדה בכ-0.1%, מניית אי.די.בי אחזקות הוסיפה לעצמה כ-0.4% ומניית כלל תעשיות טיפסה בכ-2.7%. מניית דסק"ש נעה צפונה בכ-3.3% על רקע הדו"חות הכספיים המצוינים אותם פירסמה אתמול החברה המוחזקת, סלקום.

מניות נוספות שעלו היום הן מניית כי"ל שטיפסה בכ-0.1%, מניית כור שעלתה ב-1.7% וליפמן שהצפינה בכ-2.2%. לעומתן, מניית אגיס רשמה ירידה של כ-2.7% לאחר שפירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון, שהצביעו על גידול של כ-8% בהכנסות לכ-296.8 מיליון שקל ועל ירידה של כ-35% ברווח ל-15.5 מיליון שקל.

מניית אוסיף , איבדה היום כ-4.1%, במחזור גבוה של כ-3 מיליון שקל, וזאת לאחר שאתמול ריכזה המניה מחזור של כ-6.7 מיליון שקל. הפעילות הרבה במניית החברה נבעה מחלוקת דיווידנד בהיקף של 45 מיליון שקל, כאשר אתמול היה היום הקובע לחלוקה ואילו היום היה יום האקס.

מניית משוב מחשבים ירדה היום ב-2%, ובכך השלימה ירידה של כ-8% מאז פירסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון אשר הצביעו על הפסד של כ-19.9 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully