וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר המשפטים יתמוך בחוק הקו-אופ אם לא יימצא הסדר עד סוף פגרת הכנסת

הארץ

22.5.2001 / 12:58

הכנסת יוצאת לפגרה בראשית אוגוסט, וחוזרת להתכנס אחרי החגים

מאת בן-ציון ציטרין

שר המשפטים, מאיר שטרית, הודיע אתמול לח"כ חיים כץ, מסיעת עם אחד החברה בקואליציה, כי אם עד סוף פגרת הקיץ של הכנסת לא יושלם הטיפול בפרשת הקו-אופ, ולא יימצא הפתרון המשפטי לסוגיית הבטחת זכויות חברי האגודה - הוא יתמוך בהצעת חוק הקו-אופ של כץ, למתן תמורה כספית הולמת לבעלי המניות.

הכנסת יוצאת לפגרה בראשית אוגוסט, וחוזרת להתכנס אחרי החגים.

לדברי כץ, המלווה את הפרשה בשנים האחרונות, "מדובר בנקודת מפנה דרמטית. זו פעם ראשונה שגורם שלטוני בכיר תוחם בזמן את המועד לפתרון בעייתם של עשרות אלפי קשישים, שרכשו את המניה לפני שנים רבות ולא זכו לקבל כל תמורה על היום".

ח"כ כץ, שהניח על שולחן הכנסת את הצעת חוק הקו-אופ, פנה אתמול להנהלת הקואליציה, ודרש לקבל את תמיכתה בהצעת החוק שלו. כץ ביצע את הפנייה אתמול, לאחר שוועדת השרים לענייני חקיקה לא איפשרה לו להעלות להצבעה את הצעת החוק שלו בתחילת החודש. אחרי שיחה עם השר שטרית, הסכים כץ לדחות בכמה חודשים את העלאת הצעת החוק להצבעה.

הצעת החוק של כץ מבקשת להבטיח לחברים מתן ערך ריאלי למניה שבידם, באמצעות חקיקה. לדברי כץ, מדובר בעשרות אלפי חברים ויורשיהם, בשלוש האגודות הצרכניות השיתופיות - קו-אופ הריבוע הכחול, קו-אופ צפון וקו-אופ ירושלים, שפועלים בשנים האחרונות במסלולים שונים, למתן ערך ריאלי למניה שבידם - אך ללא הועיל.

משרד המשפטים אמור לכאורה שלא לתמוך בהצעת כץ, משום שפרשת הקו-אופ מצויה בערכאות משפטיות, ובראשן דיון בבג"ץ. ואולם לדברי כץ, רק חקיקה תבטיח פתרון מהיר לבעיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully