וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וויזקום: הפסד של 1.9 מיליון דולר, ירידה של 50% בהכנסות ברבעון, ואזהרת עסק חי

ליאור כגן

22.5.2001 / 16:41

יצרנית הקוויקשינרי, המוחזקת בשיעור של כ-20% על ידי ליפמן, מתנגדת לאזהרת עסק חי ומאמינה כי היא נמצאת בדרך הנכונה

יצרנית הקוויקשינרי, וויזקום, המוחזקת בשיעור של כ-20% על ידי ליפמן , ממשיכה להציג תוצאות מאכזבות למשקיעים. החברה, שסיימה את שנת 2000 עם הפסד של 8.4 מיליון דולר, רשמה הפסד של 1.9 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה, זאת בהמשך להפסד של 2.6 מיליון דולר ברבעון הקודם.

הפסדי החברה נראים קודרים יותר כאשר מביטים בדו"חות ורואים כי הבעיה מתחילה כבר בשורה הראשונה. וויזקום מתקשה למכור את המוצר שלה, ובחברה מנסים לספק הסברים שונים. בשנה שעברה אמרו בחברה כי התוצאות הגרועות הן בשל עיכוב שחל בהשקת מוצרים החדשים, וכן בדחיית הזמנות של לקוחות הממתינים להשקת הגירסה השנייה של העט המתרגם.

כיום אומרים בחברה כי המכירות של הדור השני של הקוויקשינרי עדיין לא הגיעו למסה קריטית, דבר הבא לידי ביטוי בשורת ההכנסות. המכירות קטנו ברבעון הראשון בכ-50% יחסית לרבעון המקביל והסתכמו ב-2 מיליון דולר בלבד, יחסית לרמת מכירות של כ-4 מיליון דולר ברבעון הקודם וברבעון המקביל.

רואה החשבון של החברה, שכלל כבר בדו"חות הכספיים של שנת 2000 הערה בדבר ספק שהחברה תמשיך להתקיים כעסק חי, מותיר את ההערה גם בדו"חות של הרבעון הראשון. בחברה מתנגדים בתוקף להערה זו, ומאמינים כי היא צועדת בדרך הנכונה. באוקטובר האחרון מנכ"ל החברה דוד גל עזב את תפקידו, והחברה מינתה את ערן קלי במקומו והחליטה על תוכנית חרום.

מניית החברה מגיבה בירידה של 10% לתוצאות הכספיות, למחיר של 1.18 יורו, וכעת היא נסחרת לפי שווי של כ-11.5 מיליון דולר בלבד. מי היה מאמין שלמצב כזה תגיע החברה, שרק במארס 1999 גייסה כ-30 מיליון דולר בבורסה של פרנקפורט, והנפיקה את המניה במחיר של 12 יורו, פי 10 מהמחיר הנוכחי של המניה.

בעוד המשקיעים במניה סובלים מדי יום, היו מספר משקיעים שנהנו בעבר, כאשר מימשו את השקעתם ברווח הון יפה. בין המשקיעים ישנם גם אנשים מפורסמים כגון מאמן הכדורגל אברהם גרנט, ודן שילון שהשקיעו כל אחד כ-50 אלף דולר, ומימשו במחיר הגבוה פי 5.

הנפקת וויזקום הניבה גם לבעלת השליטה בה, ליפמן, שבשליטת מבטח שמיר, רווחי הון גדולים של כ-32 מיליון שקל. מאוחר יותר החלה ליפמן לממש חבילות מניות של ויזקום ורשמה רווח הון נוסף של כ-25 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully