וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארה"ב ביקשה מישראל להכריז על הפסקת אש חד צדדית

הארץ

22.5.2001 / 20:23

ראש הממשלה ימסור הערב הודעה בעניין דו"ח מיטשל. נפגש הלילה עם אינדיק ועם הקונסול בי-ם שליקר

את אלוף בן נתן גוטמן וסוכנויות הידיעות

ארה"ב פנתה לישראל בבקשה שתבדוק אפשרות להכריז הפסקת אש חד צדדית, כצעד ראשון למימוש המלצות ועדת מיטשל. המסר הועבר בימממה האחרונה בצינורות דיפלומטיים.

ראש הממשלה, אריאל שרון, ימסור הערב בשעה שמונה הודעה מדינית מיוחדת. שרון מכנס את מסיבת העיתונאים על רקע תחושה של חריקות בממשלת האחדות וביקורת גוברת בציבור ובתקשורת על מדיניותו. ראש הממשלה רוצה להבהיר את עמדותיו המדיניות ולהמחיש שאין פערים בינו לבין שר החוץ, שמעון פרס. שרון צפוי לומר שמשימתו העיקרית היא החזרת הביטחון ותחושת הביטחון לאזרחי ישראל ושעל כך לא יתפשר.

באשר לדו"ח מיטשל יגיד ראש הממשלה שהוא מחויב לקווי היסוד בנוגע להתנחלויות; לא יוקמו חדשות והממשלה מחויבת לדאוג לצרכים החדשים של הקיימות. שרון ידגיש שהמו"מ יבוא לאחר הפסקה מוחלטת וללא תנאי של האלימות.

אינדיק ושליקר נפגשו עם שרון

השגריר האמריקאי מרטין אינדיק נועד אתמול בלילה עם שרון, ודן עמו בפרטים ליישום דו"ח מיטשל ובדרכים ליישומו. אינדיק והקונסול בירושלים, רון שליקר, לא הצליחו ביממה האחרונה לקבוע פגישה מקבילה עם יו"ר הרשות הפלשתינית , יאסר ערפאת, שאינו ממהר להיפגש עם השליחים האמריקאים. בסוף השבו יצטרף למאמצי התיווך שגריר ארה"ב בעמאן, ויליאם ברנס, המיועד להיות עוזר מזכיר המדינה למזרח התיכון. מינויו ממתין לאישור הסנאט.

מקור דיפלומטי אמריקאי מסר, כי בפגישה הלילית בין השלושה נדונה "קביעת לוח זמנים ליישום המלצות ועדת מיטשל". שרון אמר שהשיחה היתה באווירה טובה, וכי סוכם כי ישובו לדבר בימים הקרובים. אתמול שוחח "לוועדה אין סמכות לכפות את יישום המלצותיה" שרון בעניין גם עם מזכיר המדינה האמריקאי קולין פאואל.

אינדיק ושליקר חברים בצוות המיוחד שמינה אתמול פאואל, שבראשו שגריר ארה"ב בירדן וויליאם ברנס, המיועד לתפקיד עוזר המזכיר לענייני המזרח התיכון. לדברי פאואל, הצוות "יעבוד עם הצדדים על יישום ההמלצות (של דו"ח מיטשל)", וידווח לפאואל ולנשיא ג'ורג' בוש על האפשרות להשגת הפסקת אש מיידית. לאחר שהצוות יעביר דו"ח לפאואל, ישקול פאואל להתערב אישית במאמצי התיווך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully