וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומפיוטר אסושיאייטס עולה על התחזיות - דיווחה על רווח של 274 מ' ד' ברבעון הראשון

יהודה שויצר

23.5.2001 / 9:06

החברה צופה רווח גבוה בהרבה מהתחזיות לרבעון הנוכחי; מעריכה כי הכנסותיה יסתכמו ב-1.45 מיליארד דולר

יצרנית התוכנה קומפיוטר אסושיאייטס (סימול CA) עלתה על התחזיות לרבעון שהסתיים ב-31 במארס. החברה רשמה רווח פרופורמה של 274 מיליון דולר או 47 סנט למניה, לעומת רווח של 207 מיליון דולר או 34 סנט למניה ברבעון המקביל. כאשר מתבססים על שיטת חישוב זו עלו רווחי החברה בסנט אחד על התחזיות לרווח של 46 סנט למניה. הכנסות החברה עלו בשיעור קל והסתכמו ב-1.44 מיליארד דולר.

השינוי בחישוב תוצאותיה של החברה נובע מהשינוי באופן בו מוכרת החברה את התוכנות שלה. לאחרונה עברה החברה לשיטה במסגרתה נמכרות תוכנותיה על בסיס דמי מנוי ולא דרך מכירה חד פעמית של רישיון הפעלה.

החברה הודיעה כי רשמה רווח של 951 מיליון דולר בשנת הכספים שהסתיימה ב-31 במארס, המשקפים רווח של 1.61 דולרים למניה, לעומת רווח של 787 מיליון דולר בשנה הקודמת.

תחזית אופטימית לעתיד

החברה פירסמה תחזית אופטימית לרבעון הנוכחי והיא צופה כי רווחיה יעלו על התחזיות המוקדמות. החברה מצפה להכנסות של 1.45 מיליארד דולר ברבעון ורווח של 48 סנט למניה. הערכה זו גבוהה מתחזיות האנליסטים לרווח של 33-44 סנט למניה.

לפני מספר שבועות ניצבה קומפיוטר אסושיאייטס בעין הסערה לאחר שה"ניו יורק טיימס" טען כי החברה פירסמה תחזית רווח מוטעית לשנת הכספים שהסתיימה ב-31 במארס. עם התפוצצות הפרשייה פירסמה החברה הודעה בה נמסר כי "טעות דפוס" בתחזית הרווח שפירסמה הובילה לניפוח תחזיות הרווח למניה לשנת הכספים שהסתיימה ב-31 במארס.

מניית החברה עשתה חיל במחצית השנה האחרונה. מאז הודיעה החברה על שינוי שיטת חישוב תוצאותיה עלתה המניה ב-72% ביחס לביצועי מדד הנאסד"ק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully