וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גדלה צריכת מידע חדשותי מהאינטרנט על חשבון הטלוויזיה והעיתונות הכתובה

הארץ

23.5.2001 / 9:38


גולשים צורכים יותר ויותר מידע חדשותי מהאינטרנט על חשבון צפייה בטלוויזיה או קריאה בעיתונות הכתובה - כך עולה משני מחקרים שנערכו בשבועות האחרונים בארה"ב ובאירופה.

חברת Research Scarborough שערכה מחקר בקרב גולשים בארה"ב, מציינת כי 23% מהנשאלים דיווחו על ירידה בזמן הצפייה בטלוויזיה מאז שהתחברו לאינטרנט; 20% דיווחו על ירידה בקריאת מגזינים; ו-15% טענו כי הם קוראים פחות עיתונים.

45% משתמשי האינטרנט שהשתתפו במחקר גם אמרו כי קראו חדשות באחד מאתרי החדשות ברשת בחודש האחרון. ניתוח דמוגרפי מלמד כי 41% מגולשים אלה הם צעירים שגילם 34-18. חלקה היחסי של אוכלוסייה זו בקרב קוראי העיתונים נאמד ב-23%.

מגמה ברורה עוד יותר עולה מסקר שערכה חברת המחקר ג'ופיטר מדיה-מטריקס בקרב גולשים בארה"ב: 48% מהם דיווחו על ירידה בצפייה בטלוויזיה, 26% על ירידה בקריאת מגזינים ו-24% על ירידה בקריאת עיתונות יומית.

במחקר שערכה ג'ופיטר בקרב גולשים באירופה, מסתמנת מגמה דומה: כ-19% מהגולשים דיווחו על ירידה בצפייה בטלוויזיה, 10% על ירידה בקריאת עיתונים ו-9% על ירידה בקריאת מגזינים. אוליוור ביוויליאן, אנליסט בחברה, אמר ל"פייננשל טיימס" כי אמנם הנתונים באירופה נמוכים עתה מאלה שבארה"ב - אך הוא צופה כי תחול בהם עלייה חדה בששת החודשים הקרובים מכיוון שהאירים מבלים באינטרנט זמן הולך וגדל.

ממצאי מחקרים אלה סותרים מחקרים קודמים שהראו כי חדירת האינטרנט לא משפיעה באופן ישיר על צריכת עיתונים, או על זמן הצפייה בטלוויזיה. האם מדובר בנטישת אמצעי תקשורת מסורתיים? האנליסט דיוויד או'בויל מחברת המחקר IDC, עונה על כך בשלילה. לדבריו, מדובר בשינוי אופן השימוש בהם: הגולשים נכנסים לאתרי החדשות כשהם מבקשים להתעדכן במבזקים, כלומר במידע מיידי, ורוכשים עיתונים כדי לקרוא ניתוחי עומק על המתרחש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully