וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פעילות בתחום הרכיבים האלקטרוניים העבירה את מגם לרווח של מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

23.5.2001 / 11:38

הכנסות מגם צמחו ל-15.1 מיליון שקל, והן מבוססות ברובן על פעילות החברה הבת, תגה-מגם, שהכניסה 11.4 מיליון שקל

רכישת חברת שיווק הרכיבים האלקטרוניים תגה ב-32 מיליון שקל הגדילה באופן חד את ההכנסות של קבוצת מפעלי מגם , שבשליטת רונן בכור ואודי פרומקין. מכירות מגם ברבעון הראשון הסתכמו בכ-15.1 מיליון שקל לעומת כ-3.1 מליון שקל ברבעון הראשון אשתקד. לגידול במכירות תרמה תגה כ-11.4 מיליון שקל. במקביל, נהנתה מגם גם מגידול במכירת מוצרי בטיחות לעומת הרבעון המקביל.

בכור ופרומקין יצקו את פעילותה של תגה לתוך פעילות מוצרי הגומי של החברה, שנמכרה בשנה שעברה לשיפר הגרמנית. היתרון הגדול במהלך הזה היה ניצול יתרות ההפסדים הצבורים הגדולים שיצרה הפעילות בתחום הגומי. כך יוצא שתגה, שסיימה את שנת 2000 עם רווח נקי לפני מס של 6.2 מיליון שקל, אינה נדרשת לתשלום מס, והרווח לפני מס שווה לרווח אחרי מס.

הרווח הגולמי של מגם ברבעון הראשון הסתכם ב-4.4 מיליון שקל (שהם כ-29% מהמחזור), לעומת 700 אלף שקל (כ-22% מהמחזור) ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בשיעור הרווחיות הגולמית נובעת מהרווחיות הגולמית של תחום הרכיבים האלקטרוניים ומשיפור שחל ברווחיות הגולמית של תחום מוצרי הבטיחות.

הרווח הנקי של קבוצת מגם הסתכם ברבעון הראשון בכ-958 אלפי שקל לעומת הפסד של כ-96 אלפי שקל ברבעון המקביל בשנת 2000. הרווח נובע מתוספת רווחים שנבעו מתחום הרכיבים האלקטרוניים אשר נרכש בתחילת 2001.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם בכ-3.9 מיליון שקל, שכן החברה מפחיתה הפרש מקורי בגין רכישת תגה של כ-836 אלפי שקל לרבעון.

לקבוצת מגם הקבוצה פועלת כיום בשלושה תחומים: פיתוח, ייצור ושיווק מוצרי בטיחות עשויים מגומי וטקסטיל, בעיקר לתעשיות הבטחונית באמצעות "מגם בטיחות ", שיווק והפצת רכיבים אלקטרוניים וציוד פריפריאלי למחשבים באמצעות "תגה מגם" ובייזום נדל"ן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully