וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנדל"ן של גזית גלוב הניב צמיחה של 196% בהכנסות הרבעוניות שהסתכמו בכ-171.7 מיליון שקל

אלי דניאל

23.5.2001 / 12:47

רווחי החברה גדלו ב-4% ל-21.6 מיליון שקל; לעומתה, הכנסותיה של אלוני חץ גדלו בכ-19% ל-30.7 מיליון שקל, אך הרווח הנקי שלה הצטמק בכ-34% לכ-4.9 מיליון שקל

גזית גלוב , חברת הנדל"ן המניב מקבוצת גזית אינק , הנמצאת בשליטת חיים כצמן ודורי סגל, פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001, מהם עולה כי הכנסותיה מהשכרת נכסים עלו בכ-315%, בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכמו ב-155.7 מיליון שקל.

ההכנסות האחרות, הכוללות, בין היתר, הכנסות מהשקעות בני"ע סחירים, קטנו בכ-22% והסתכמו בכ-16 מיליון שקל. בסך הכל הסתכמו הכנסות החברה בכ-171.7 מיליון שקל, עלייה של כ-196% לעומת הכנסות של כ-58.1 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה הסתכם הרווח הנקי של החברה בכ-21.6 מיליון שקל, עלייה של כ-4% לעומת רווח של כ-20.7 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל.

בנוסף לגזית, גם חברת הנדל"ן המניב אלוני חץ הציגה גידול בהכנסותיה לרבעון, כאשר אלה צמחו בכ-19% בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכמו ב-30.7 מיליון שקל (יש לציין, כי עיקר העלייה בהכנסות נובעת מגידול בדיווידנד מחברות מוחזקות ומעלייה ברווח מני"ע שהסתכם ב-3.4 מיליון לשקל). עם זאת, הרווח הנקי של החברה הצטמק בכ-34% לכ-4.9 מיליון שקל. יש לציין כי החברה הודיעה היום על חלוקת דיווידנד במזומן בהיקף של כ-7.5 מיליון שקל.

ההשוואה בין שתי החברות מתבקשת, שכן, לבד מהעובדה ששתיהן פעילות בתחום הנדל"ן המניב, הרי שלשתיהן החזקות בשתי חברות נדל"ן זרות, אקוויטי 1 האמריקאית (גזית מחזיקה בכ-63.8% ממניותיה ואלוני חץ בכ-14%) ו-CFE הקנדית (גזית מחזיקה בכ-68% ממניותיה ואלוני חץ בכ-19.1%), אשר הודיעו בשבוע שעבר על כך שהתקשרו ביניהן בהסכם לפיו תרכוש אקוויטי 1, בעסקת החלפת מניות, את חברת Cefus, חברה בת בבעלות מלאה של CFE, אשר החזיקה בנכסי הנדל"ן של CFE המצויים בארה"ב.

ככלל, בעוד שאלוני חץ מתמקדת בעיקר בנדל"ן מניב בבריטניה - מחזיקה ב-9 נכסים מניבים, הרי שגזית מתמקדת בנדל"ן מניב בארה"ב ובקנדה. בשתי החברות, סעיף הוצאות המימון מהווה את מרכיב ההוצאות העיקרי, אך נראה כי לפחות מבחינת מדדי מחירים ושערי חליפין, ההשקעה בנדל"ן בארה"ב אטרקטיבית יותר מההשקעה בבריטניה.

באלוני חץ מציינים כי הוצאות המימון של החברה גדלו בעיקר בשל הקיטון בעליית מדד המחירים בבריטניה, בהשוואה לרבעון המקביל, ומהבדלים בשער החליפין של השקל אל מול הליש"ט, כאשר הליש"ט נחלש ב-0.9%. לעומת זאת, שערו היציג של הדולר התחזק במהלך הרבעון הראשון בכ-3.7%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully