וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי הקו-אופ מגיע תורה של אגודת הכורמים: תביעה ייצוגית לפדיון זכויות של כורמים שחברותם הופסקה

אמיר הלמר

23.5.2001 / 14:20

התובעים טוענים כי יש להם זכויות קנייניות בנכסי האגודה מכוח חברותם בעבר ומבקשים מביהמ"ש להגן על זכויות אלה; סכום התביעה מוערך בכ-37 מיליון שקל

לביהמ"ש המחוזי בתל אביב הוגשה היום תביעה ייצוגית במסגרתה מבקשים מספר כורמים שחברותם באגודת הכורמים הופסקה להורות לאגודה לשלם להם עבור פדיון זכויותיהם באגודה סכום של 122 אלף שקל לחבר. סכום התביעה, במידה שזו תאושר כייצוגית, מוערך בכ-37 מיליון שקל.

המבקשים, באמצעות עוה"ד הרצל כספי, טוענים בתביעתם כי במשך השנים הפסיקה האגודה השיתופית למאות חבריה את חברותם באגודה מבלי לשלם להם סכום כלשהו, ובכך קיפחה את זכויותיהם וגזלה את רכושם.

עניינה של התביעה בהגנה על זכות הקניין של חברי האגודה שחברותם הופסקה בנכסי האגודה, אשר לטענת התובעים מוקנית להם מכוח היותם חברים באגודה בעבר. לטענתם, האגודה קיפחה את זכויות הקניין שלהם.

הפגיעה בזכויותיהם מתבטאת, לטענתם, בכך שלא קיבלו את שוויה הריאלי של זכות החברות שלהם שהופסקה. לטענתם, זכות זו - לפי חישוב העולה מדו"חותיה הכספיים של האגודה - שווה כ-122 אלף שקל, אך בפועל שווי הזכות עולה על סכום זה.

לאחרונה, טוענים התובעים, החלה החברה לשלם לחברים שחברותם הופסקה סכומים הנמוכים מהשווי הכלכלי הריאלי של זכות החברות שלהם.

אי התשלום, טוענים התובעים, נובע מעמדת הנהלת האגודה, המורכבת, לטענתם, ממספר מצומצם של חברי אגודה ומבעלי תפקידים שאינם חברים בה, ושמכוח שליטתם באסיפות הכלליות של האגודה הם שולטים בה למעשה ונהנים מרכושה ונכסיה, אך מקפחים את זכויותיהם של חברי האגודה שחברותם הופסקה.

התובעים מבקשים לייצג את כל חברי האגודה שחברותם הופסקה ושזכותם לא נפדתה ע"י האגודה לפי שווי ריאלי. (א' 1861/01)

טרם הוגש כתב הגנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully