וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמנכ"ל הכספים בטלסיס: הדו"ח שהצגנו היום אינו משקף את ההאטה העולמית - השפל עוד לפנינו

גולן פרידנפלד

23.5.2001 / 15:30

אודי אוחנה: המשבר בשוק התקשורת יסתיים לקראת הרבעון הרביעי; החברה לא מתכננת קיצוצים; הרווח לרבעון הסתכם ב-12.5 מיליון דולר - גידול של 16% לעומת הרבעון הקודם

חברת טלסיס הודיעה היום על רווחים של 12.5 מיליון שקל, המשקפים גידול של 16% לעומת הרבעון הקודם, וגידול של 47% לעומת רווחי הרבעון המקביל.

מחזור המכירות של החברה הסתכם ב-89.4 מיליון שקל, המשקף עצירה מסוימת בצמיחה של החברה לעומת הרבעון הקודם, וגידול של כ-47% לעומת הרבעון המקביל. החברה רשמה במהלך הרבעון הראשון הכנסה בסך של 4.6 מיליון שקל בגין העברת פעילות מחלקת ה-Asic לחברת Texas Instruments. הכנסה זו תרמה 2.7 מיליון שקל לרווח הנקי ובנטרולה צמח הרווח הנקי בכ-14% בלבד לעומת הרבעון המקביל.

סמנכ"ל הכספים של החברה, אודי אוחנה, מסר כי "הדו"ח הנוכחי של החברה הוא מצוין מבחינתה", וכי הוא עדיין אינו משקף את המשבר בשוק ההיי-טק ואת השפעתו על החברה.

במלים אחרות אומר אוחנה, כי ברבעונים הבאים החברה תסבול מההאטה הקיימת בשוק התקשורת העולמי ומירידה בביקושים. הוכחה לכך ניתן היה לקבל אתמול ממנכ"ל חברת רפק, העוסקת אף היא (בין היתר) בתחום הרכיבים האלקטרוניים, שאמר כי הרבעון הבא יהיה מהגרועים של החברה.

לשאלת מיליון הדולר - מתי יסתיים המשבר, מציין אוחנה כי להערכתו, המשבר צפוי להסתיים לקראת הרבעון הרביעי ותחילת שנת 2002.

טלסיס מדווחת על הוצאות המכירה, ההנהלה והכלליות שהסתכמו בכ-8 מיליון שקל ומהווים כ-9% מסך המכירות. אוחנה מציין כי לטלסיס מבנה הוצאות יעיל והיא לא מתכננת קיצוצים בזמן הנראה לעיין, כפי שנעשו במרבית מחברות ההיי-טק.

טלסיס, העוסקת ביבוא ושיווק של רכיבים אלקטרוניים באופן ישיר, ובאמצעות חברת דרטק (50%) וכן בהפצת מכשור אלקטרוני וכלי פיתוח באמצעות חברת סאייטסיס, בה מחזיקה החברה ב-92%.

הכנסותיה של סאייטסיס הסתכמו בתקופת הדו"ח ב-4.6 מיליון שקל (גידול של 12% לעומת הרבעון המקביל), ורווח של כחצי מיליון שקל ברבעון. הכנסותיה של דרטק ברבעון הסתכמו ב-2.5 מיליון שקל לעומת 2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. דרטק סיימה את הרבעון עם רווח של 390 אלף שקל בלבד, לעומת רווח של 630 אלף שקל ברבעון המקביל.

טלסיס השקיעה בתחילת הרבעון השני סכום של כ-3.6 מיליון שקל תמורת 25% מהון המניות של חברת אודם טכנולוגיות: החברה עוסקת בשיווק רכיבים אלקטרוניים, במתן פתרונות לרשתות תקשורת נתונים, ובשיווק מוצרי עיבוד תמונה לחברות העוסקות בתחום הסריקה האופטית.

גם למשקיעים יש סיבה טובה לחייך על רקע הודעתה של טלסיס, כי היא מחלקת דיווידנד בסך של 10 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully