וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פטרוכימיים: הוצאות של 11.2 מ' ש' בגין ירידת שווי תיק ני"ע הובילו להפסד של 10.3 מ' ש' ברבעון ה-1

אלי דניאל

23.5.2001 / 15:43

הכנסות החברה ירדו בכ-2% והסתכמו ב-153 מ' ש'; החברה הפרישה כ-4.2 מ' ש' לפרישה מוקדמת של עובדים

מפעלים פטרוכימיים בישראל , החברה הבת של מודגל שבשליטת דוד פדרמן, פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001, מהם עולה כי הכנסות החברה ברבעון הראשון קטנו בשיעור של כ-2% והסתכמו בכ-153 מיליון שקל. הכנסות אלה כוללות, בין היתר, תקבולי ביטוח בסך של 2.8 מיליון שקל בגין נזק שנגרם לאחד ממתקני החברה בשנת 2000.

הרווח הגולמי של החברה הסתכם בכ-15.8 מיליון שקל, ירידה של כ-39% לעומת הרבעון המקביל, כאשר הירידה ברווח הגולמי נובעת מעליית מחיר מוצרי הנפט הגולמי המשמש כחומר גלם לכרמל אולפינים, החברה הבת של פטרוכימיים, המהווה את עיקר השקעותיה. שיעור הרווח הגולמי של החברה הסתכם בכ-10.3%, לעומת שיעור רווח גולמי של 16.6% ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה, הפסידה החברה, ברבעון הראשון, סך של כ-10.3 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של כ-7.9 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל.

המעבר להפסד נובע מהשחיקה שחלה ברווחיות החברה, מהפרשה של כ-4.2 מיליון שקל בגין פרישה מוקדמת של עובדים ומעלייה משמעותית בהוצאות המימון של החברה, בשל העובדה שתיק ני"ע הסחירים של החברה איבד במהלך הרבעון הראשון כ-11.2 מיליון שקל משוויו, לנוכח הירידות החדות שנרשמו בבורסות בת"א ובניו יורק.

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2001 הסתכם בכ-515.8 מיליון שקל והוא מהווה כ-62% ממאזן החברה. יתרת המזומנים של החברה בתום הרבעון הראשון הסתכמה בכ-17.7 מיליון שקל.

כאמור, פטרוכימיים מחזיקה ב-50% ממניות כרמל אולפינים העוסקת בייצור פוליאתילן. בנוסף, החברה שותפה בקונסורציום של חברות העוסקות בחיפושי גז טבעי בשטחה הימי של מדינת ישראל, מתוקף רשיונות אשר הוענקו להן ע"י הממונה על ענייני הנפט במשרד התשתיות הלאומיות (רשיונות גל).

כמו כן, החברה מחזיקה ב-24% מהזכויות בשותפות המוגבלת MEE, אשר התקשרה עם בריטיש גז, לצורך התמודדות במכרז לבחירת חברת הגז אשר תעסוק בהולכת גז טבעי בישראל.

מניית החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ-448 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully