וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אקסא-נט משיבה לתביעת אינסוף: טוענת בכתב הגנתה כי התביעה לגזלת סודות מסחריים היא חסרת שחר

אלי דניאל

23.5.2001 / 16:30

הגישה היום את כתב ההגנה בתביעה שהגישה נגדה אינסוף, כיום דיגיטל אפליינס, בטענה שהפרה זכויות יוצרים בתוכנה וגזלה סודות מסחריים; מתכוונת להגיש תביעה שכנגד

חברת הסטארט אפ אקסא-נט, העוסקת בפתרונות אחסון מתקדמים ברשת, הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב את כתב הגנתה, אשר הוכן ע"י עו"ד אלי זוהר ממשרד עוה"ד מ. זליגמן ושות', כנגד התביעה האזרחית שהוגשה נגדה לפני כחודש ע"י חברת אינסוף תוכנה מקבילית (כיום, דיגיטל אפליינס מערכות אחסון), בה טענה אינסוף כי אקסא-נט הפרה זכויות יוצרים בתוכנה, וגזלה סודות מסחריים (ת.א. 1626/01).

בכתב הגנתה טוענת אקסא-נט, כי בתביעתה של אינסוף נעשה שימוש ציני בהליכי משפט לשם סחיטת קניין רוחני, תוך פגיעה ביודעין ובמתכוון בעבודתה של אקסא-נט, באמצעות הגשת תביעה חסרת שחר, שמטרתה לפגוע בחברה ובמוניטין שרכשה.

לטענת אקסא-נט, מנהליה הציעו למנהלי אינסוף להציג את הטכנולוגיות של אקסא-נט ושל אינסוף לבדיקה השוואתית שתיערך על ידי מומחה בתחום, אשר יבדוק אם אכן מדובר בגזל, אולם אינסוף סירבה להצעה זו. עוד טוענת אקסא-נט כי אינסוף לא הניחה כל תשתית לקיומו של "סוד מסחרי", או כל קניין רוחני אחר שלה, שכביכול הופר או נגנב ע"י אקסא-נט.

כמו כן, אקסא-נט טוענת כי תיאור הטכנולוגיה המופיעה בכתב התביעה כ"טכנולוגיה המפרה", לקוח מכתבה שפורסמה בעיתון, ותיאור זה, כמו גם תיאור הטכנולוגיה של אינסוף, כפי שהוא מופיע בכתב התביעה, מתאים לעבודתן של מספר חברות המפתחות מערכות אחסון מודרניות, ולפיכך, הטכנולוגיה האמורה אינה ייחודית לתובעת.

לטענת אקסא-נט, לא יעלה על הדעת שכתבה בעיתון, שיש בה תיאור התואם לעבודתה של כל חברת היי-טק המתמחה בתחום האחסון, יאפשר לחברה, העוסקת באותו תחום, לפנות לבית המשפט בתביעה לגניבת קניין רוחני, כאמצעי לסחיטת מידע בדבר קניינה הרוחני של חברה העוסקת אף היא בתחום האחסון. אקסא-נט מוסיפה כי לא יעלה על הדעת שרק על סמך כתבה בעיתון, היא תחויב בחשיפת הטכנולוגיה שלה.

אקסא-נט מוסיפה בכתב הגנתה כי בכוונתה ובכוונת מנהליה להגיש תביעה שכנגד, בגין הנזקים הכבדים שנגרמו להם, לטענתה, ושעלולים להיגרם להם, מעצם הגשת התביעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully