וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דוד עזריאלי לא מפחד מהאינתפאדה

23.5.2001 / 17:47

איש העסקים שיזם את פרויקט הענק, מגדלי השלום בתל אביב, הכחיש היום את הפרסומים לפיהם החליט להפסיק להשקיע בארץ, בשל המצב הבטחוני

היזם הקנדי-ישראלי, דוד עזריאלי, הודיע היום כי יוסיף להשקיע בפרויקטים נדלנ"יים בארץ. זאת אמר בתגובה לפרסומים כי החליט להפסיק להשקיע בשל המצב הבטחוני.

ביממה האחרונה התפרסמו בכלי התקשורת ידיעות לפיהן עזריאלי, יזם מגדלי השלום בתל אביב, החליט להפסיק להשקיע בארץ בשל המצב הביטחוני, ולהעביר את השקעותיו לקנדה, מקום מגוריו העיקרי. התגובות לפרסומים היו קשות. הרי דווקא בשל המצב הביטחוני הקשה, כאשר המיתון בארץ גובר, ישנה ציפייה מיזם ישראלי להראות מידה של פטריוטיות: להשקיע בארץ ובכך לנסות ולהתגבר על המיתון. השקעותיו הגדולות של עזריאלי בהחלט יכולות לתרום למלחמה באבטלה, ההולכת וגדלה.

עזריאלי משקיע בארצות הברית ובקנדה כבר 30 שנה. אף לאחרונה, הוא השקיע ביוסטון, טקסס שבארצות הברית, עשרות מיליוני דולרים באמצעות חברת "קנית", החברה שבנתה את מגדלי השלום בדרך השלום בתל אביב. כך שהאטה הכלכלית אצל הדוד סאם ושכנתו לא מפחידה אותו.

אולי בשל התגובות הנזעמות או בשל הלחצים שהופעלו עליו, הכחיש היום עזריאלי את הפרסומים, לפיהם החליט להפסיק להשקיע בארץ. בקבוצת עזריאלי אמרו לוואלה! עסקים כי לא רק שהוא לא מתכוון להפסיק להשקיע בארץ, אלא שהוא מתכוון להגדיל את השקעותיו, בין השאר על ידי בניית קניון חדש בצומת הצ'ק פוסט בחיפה. בקבוצה שוקלים בימים אלה לבנות שם מרכז גדול לעסקים, בידור ופנאי על פי דגמים הפועלים בארה"ב ובקנדה. וכל זאת במקביל להשקעה בקרן אובריטק המפרנסת מספר חברות היי–טק וביוטכנולוגיה בארץ.

אין ספק שעזריאלי נחשב לאחד מאנשי העסקים המצליחים בארץ. אומנם רווחי הקבוצה מוערכים רק ב- 70-80 מיליון דולר בשנה - רווחים קטנים ביחס לחברות גדולות הפועלות בענף זה - אבל למרות הרוויה בענף הקניונים, קניון איילון ברמת גן (הקניון הראשון שנבנה בארץ) ממשיך לשלשל לכיסו של עזריאלי רווחים נאים וזאת, עוד לפני שדיברנו על מגדלי עזריאלי, בה שוכרי המשרדים והחנויות משלמים דמי ניהול ואחזקה העומדים על 30 מיליוני דולרים בשנה.

שלמה פרץ, דובר קבוצת עזריאלי הגיב על הפרסומים האחרונים ואמר: "דוד עזריאלי השיג הצלחות משמעותיות ביותר הן ברווחים והן בהחזר השקעותיו בישראל. המיזמים שלו בארץ הם מהריווחיים מכל השקעות הקבוצה בעולם. עזריאלי לא פוחד מהמיתון כי הוא משקיע לטווח הארוך, הוא לא מבסס את השקעותיו לטווח הקצר".

עזריאלי ימשיך לקדם את פרויקט מגדלי השלום


בנייתם של מגדלי השלום טרם הושלמה. הפרויקט, שעלותו מוערכת עד כה בכ-400 מיליון דולר, הופסקה בשל חילוקי דעות בין עזריאלי לעיריית תל אביב. העירייה לא מנפיקה לו היתרי בנייה למגדל המרובע, עד אשר יפנה משרדים העובדים בדירות מגורים במרכז העיר. זאת על פי הסעיפים שנקבעו בתכנית בניין העיר של המגדלים.

פרץ: "העירייה פועלת מתוך אינטרסים צרים ולא ברורים. אם עיריית ת"א הייתה פועלת כמו עיריות מתקדמות בעולם היא לא הייתה פועלת כך כלפי יזם עתיר ממון שבנה את הפרויקט היקר בארץ בתחום הצרכנות. כרגע מתנהל הליך בוררות עם העירייה. בשבועות האחרונים אנחנו מנסים לבטל את הליך הבוררות מכיוון שעיריית תל אביב מנצלת אותו לעיכוב הפרויקט".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "מר עזריאלי עצמו הסכים לבוררות עוד באוקטובר 1998 ולצערנו, מאז ועד היום, הוא מנסה להתחמק מלממש את הבוררות לה הסכים ועליה חתם בהסכם עם העירייה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully