וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזק מבקשת אישור להזרים 80 מיליון דולר ל-YES

הארץ

24.5.2001 / 0:12

בזק כבר השקיעה ב-YES את הסכום המירבי המותר לה וכל השקעה נוספת מותנית בהגדלת שיעור אחזקותיה בחברת הלוויין

הדר חורש

חברת בזק פנתה לוועדת השרים לענייני הפרטה בבקשה להקדים הזרמה נוספת של כ-80 מיליון דולר לחברת הלוויין YES.

ועדת השרים אישרה בעבר לבזק להגדיל את השקעתה ב-YES עד לסכום המהווה את מכפלת האחזקות של בזק ב-400 מיליון דולר. על פי ההחלטה זו, יכולה בזק להשקיע בחברת הלוויין רק 120 מיליון דולר, שכן היא מחזיקה ב-30% ממניותיה. בזק כבר השקיעה ב-YES את הסכום המירבי המותר לה וכל השקעה נוספת מותנית בהגדלת שיעור אחזקותיה בחברת הלוויין.

החלטת הממשלה מתירה לבזק להגדיל את אחזקותיה ב-YES לעד 50%, כך שיתאפשר לה להגיע להשקעה מירבית של 200 מיליון דולר. ואולם, הגדלת האחזקות מחייבת את בזק להגיע להסכם עם בעלי המניות האחרים בחברת הלוויין והליכים אלה עשויים לארוך חודשים ארוכים. בזק מבקשת למעשה לשנות את החלטת וועדת השרים, כך שיתאפשר לה להזרים לחברת הלוויין את 80 מיליון הדולר הנותרים שאושרו, עוד לפני שהגיעה לשיעור אחזקה של 50% ב-YES.

בזק ויורוקום, בעלי המניות העיקריים ב-YES, הם היחידים הממשיכים להזרים הון לחברת הלוויין. שלושת המחזיקים הנוספים, קבוצת לידן-קרדן, פועלים תקשורת וגילת די.בי.אס , הודיעו כי לא יזרימו לחברה הון נוסף. בעקבות הודעה זו אמורה כל הזרמת הון נוספת לדלל את חלקם של בעלי המניות האחרים ולהגדיל את אחזקותיהן של בזק ויורוקום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully