וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישאל: מכירת מניות אורידיון הגדילה את את הרווח הרבעוני בכ-17% ל-9.5 מיליון שקל

אלי דניאל

24.5.2001 / 10:57

היקף המחיקות - 11.4 מיליון שקל, לרבות מחיקה של 7 מיליון שקל בנור מקרופרינטרס; ההכנסות צמחו בכ-9% ל-28.7 מיליון שקל

חברת ישאל אמלט השקעות פירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001, מהם עולה כי הכנסות החברה ברבעון הראשון צמחו בכ-9% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו בכ-28.7 מיליון שקל.

העלייה בהכנסות נובעת מרווח הון של כ-31.2 מיליון שקל שנוצר לחברה כתוצאה ממכירת חלק ממניותיה באורידיון (החברה מחזיקה כיום ב-1% ממניות אורידיון אותן היא מנועה מלמכור עד לחודש אוגוסט 2001). יש לציין, כי הכנסה זו קוזזה ע"י מחיקות בהיקף של כ-11.4 מיליון שקל אותן ביצעה החברה - מחיקה של 7 מיליון שקל בוצעה בגין ירידת ערך ההשקעה בחברת מערכות הדפוס בפורמט רחב, נור מקרופרינטרס , מחיקה של כ-3.2 מיליון שקל בוצעה במדעקום תקשורת (1994), הפועלת בתחום התקשורת האלחוטית, ומחיקה של כמיליון שקל בוצעה בחברת סנפשילד (Snapshield) העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים המיועדים להצפנת שיחות טלפון.

בשורה התחתונה, הסתכם הרווח הנקי של החברה בכ-9.5 מיליון שקל, צמיחה של כ-17% לעומת הרווח הרבעון המקביל.

ישאל הינה חברת השקעות והחזקות הפועלת בתחומי התעשייה, המסחר, השירותים, הנדל"ן והטכנולוגיות המתקדמות. החברה משקיעה בפרויקטים בשלבי פיתוח שונים, החל ממיזמים בתחומים עתירי טכנולוגיה ועד להשקעה בחברות מבוססות, ומעורבות בניהול על ידי השתתפות פעילה בדירקטוריונים של מרבית חברות אלה.

לחברה החזקות בשתי חברות בורסאיות - כמיפל (מוחזקת בשיעור של כ-29.7%) וקרגל (מוחזקת בשיעור של 16.3%). תרומת שתי חברות אלה לתוצאות החברה, קיזזה זו את זו, כאשר כמיפל תרמה רווח של 200 אלף שקל ואילו קרגל תרמה הפסד בהיקף דומה.

כמו כן, החברה מחזיקה ב-6% ממניות ישראל 10 אשר זכתה בחודש שעבר, ביחד עם חברת שידורי עדן, בזיכיון לשידורי טלוויזיה בערוץ השלישי.

במהלך הרבעון ביצעה החברה השקעות בחברות בהיקף של 3.1 מיליון שקל, מזה סך של 1.2 מיליון שקל בוצע באי.טי.אן רשתות תקשורת ישראליות וסך של כ-1.4 מיליון שקל הושקע בקרנות הון סיכון.

מניית החברה נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-195 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully