וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשבר בתיירות פגע בכנפיים: עברה להפסד של 5 מיליון שקל ברבעון הראשון

ליאור כגן

24.5.2001 / 10:43

רשמה ירידה של 23% בהכנסות; החברה מנסה להגדיל את פעילות החכרת המטוסים שמושפעת פחות מהתנודתיות בענף

בימים אלו מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתונים המעידים על השפל המעמיק בתיירות, הנובע בעיקר מהמצב הבטחוני הרעוע ומההאטה במשק. נתונים אלו העיבו ברבעון הראשון על תוצאותיה של חברת כנפיים , הנמצאת בשליטת משפחת בורוביץ' וקונצרן כור , ופועלת בתחום התיירות הפנים ארצית והבינלאומית.

כנפיים, שהיא בעלת השליטה בארקיע (74%), רשמה הפסד של 5 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, הבולט בהשוואה לרווח של 4.9 מיליון שקל ברבעון המקביל, שהיה רבעון חזק שהושפע מחגיגות שנת 2000 ומביקור האפיפיור. בחברה מציינים כי המשבר החמור המתמשך בתיירות הנכנסת, שנגרם כתוצאה מהמצב הבטחוני באזור ומההאטה במשק הישראלי, השפיעו לרעה על פעילות הקבוצה.

כנפיים רשמה ברבעון הראשון ירידה של כ-23% בהכנסות, מרמה של 198 מיליון שקל ברבעון המקביל, לרמה של 153 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2000. הירידה בהכנסות איפיינה את כל מגזרי הפעילות, כאשר יציבות יחסית נרשמה בפעילות הפנים ארצית (ירידה של 0.9% בלבד). כך, ירדו ההכנסות מתיירות ושירותים נלווים ב-26%, ירידה של 44% נרשמה מהכנסה מתעופה ותיירות בינלאומית (בעיקר בעקבות ירידה של כ-60% בביצוע טיסות שכר בינלאומיות על ידי ארקיע).

כנפיים מודעת היטב לתנודתיות בענף התיירות, ולכן מנסה להגדיל את פעילות החכרת המטוסים. ההכנסות מפעילות זו ירדו אומנם בכ-11% לעומת הרבעון המקביל (הסתכמו ב-39.5 מיליון שקל), אולם הם עדיין מהוות את עיקר הרווח של הקבוצה. הירידה בהכנסות ממגזר זה נבעה בעיקר משינויים בהסכמי חכירה.

בחברה מציינים כי מגזר החכרת המטוסים שבבעלותה אינו מושפע מהמצב הפוליטי-בטחוני באזור והוא מאופיין ברווחיות גבוהה ויציבה לאורך זמן ובהנבת תזרים מזומנים גבוה התורם לחוסנה של הקבוצה בעיקר בתקופת משבר בתיירות הנכנסת. דמי החכירה שצפויה לקבל כנפיים במהלך 12 החודשים הבאים מסתכמים ב-162 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully