וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמפא הגישה תביעה בסך 2 מיליון שקל נגד קאפלה

הארץ

24.5.2001 / 11:43

"הארץ": זאת בטענה בטענה כי קאפלה לא עמדה בהתחייבויותיה לתשלום הלוואה שנתנה לה אמפא

מאת אסף ברגרפרוינד

החברה למימון תעשיות מקבוצת אמפא הגישה אתמול תביעה בסך 2 מיליון שקל נגד חברת קאפלה קומפיוטרס ומנכ"ל החברה, עדי וירניק, בטענה שזו לא עמדה בהתחייבויותיה לתשלום הלוואה שנתנה לה.

קאפלה קומפיוטרס, שפיתחה מערכות המאפשרות לבנות במהירות בסיסי נתונים ומאגרי מידע, נוסדה ב-1987. עם בעלי המניות בחברה נמנות אקוויטי, חברה להשקעות וכספים, וקרן מונטגומרי ארצ'יבלד.

בכתב התביעה שהגישה אתמול ציינה החברה למימון תעשיות, באמצעות עורכי הדין עפר פלס וירון כהן, כי על פי ההסכם היתה קאפלה אמורה לפרוע את ההלוואה, שניתנה במאי 1999, ב-31 בדצמבר 1999. החברה למימון נענתה לבקשתה של קאפלה לפרוש את יתרת ההלוואה לתשלום במועד מאוחר יותר, ואולם, לטענתה, גם במועד זה לא נפרעה ההלוואה. טרם הוגש כתב הגנה.

לפני כשבועיים הגישו עובדי קאפלה בקשה למנות לחברה מפרק זמני בשל קשייה הכלכליים, שכתוצאה מהם אינה יכולה לפרוע את חובותיה לנושים ולעובדי החברה. העובדים טענו כי החברה חייבת להם כ-1.1 מיליון שקל עבור שכר עבודה ותנאים סוציאליים, ואולם בית המשפט סירב למנות לחברה מפרק זמני במעמד צד אחד. בעקבות החלטת בית המשפט החלה הנהלת החברה לנהל מו"מ עם נציגי העובדים לגבי תשלום החובות המגיעים להם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully