וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צינורות המזרח התיכון חוזרת להרוויח - רשמה רווח נקי של 79 אלף שקל ברבעון הראשון

אלי דניאל

24.5.2001 / 12:58

לעומת הפסד של 24.6 מ' ש' ברבעון המקביל; בעקבות סגירת האתר בעכו ירדו ההכנסות בכ-18% ל-39.9 מ' ש'

חברת צינורות המזרח התיכון , הנמצאת בשליטת בני גאון, פירסמה הבוקר את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2001. התוצאות מצביעות על ירידה של כ-18% בהכנסות החברה שהסתכמו בכ-39.9 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 48.9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה במכירות נבעה, בין היתר, מהפסקת פעילות אתר החברה שבעכו.

הרווח הגולמי של החברה קטן ברבעון הראשון ב-29% לכ-6.9 מיליון שקל, בהשוואה לרווח גולמי של כ-9.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי עמד על 17.3% בהשוואה לשיעור רווח גולמי של 19.9% ברבעון המקביל. הירידה בשיעור הרווח הגולמי נובעת מהשפעתן השלילית של העלויות הקבועות, לאור הקטנת התפוקה. הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ-2.1 מיליון שקל, ירידה של כ-53% לעומת הרבעון המקביל.

בשורה התחתונה, חזרה החברה לרשום רווח רבעוני, וזאת לאחר שבמהלך כל אחד מארבעת הרבעונים הקודמים נרשמו הפסדים. עם זאת, הרווח עודנו קטן והוא מסתכם ב-79 אלף שקל. לשם השוואה, ברבעון המקביל נרשם הפסד של כ-24.6 מיליון שקל. ההבדל המשמעותי ברווחיות החברה, בהשוואה לרבעון המקביל, נובע מכך שברבעון במקביל רשמה החברה הפרשות של כ-25.8 מיליון שקל בגין הפסקת פעילות האתר בעכו ופרישת עובדים.

לפני למעלה משנה, רכש בני גאון, באמצעות גאון אגרו תעשיות, את השליטה בחברה מידי כור . גאון, המכהן כיו"ר דירקטוריון החברה, הנהיג תוכנית רה ארגון בחברה שכללה, כאמור, את סגירת האתר בעכו, מימוש נכסי האתר וצמצום בכוח אדם. כיום, החברה עוסקת בייצור, יבוא ושיווק של צינורות פלדה. מוצרי החברה נמכרים לארבעה פלחי שוק: לתשתית מים וביוב, לאינסטלציה ביתית, לתעשייה ולמבנים להולכת גז. פעילות הייצור העיקרית של החברה מתבצעת באתר צריפין בשני אגפי ייצור עיקריים.

ראוי לציין כי במהלך חודש אפריל מכרה החברה לחברת החשמל כ-80 דונם באתר עכו תמורת כ-17.5 מיליון שקל. רווח ההון שיירשם ברבעון השני כתוצאה מעסקה זו מסתכם בכ-8.5 מיליון שקל.

כמו כן, בשבוע שעבר הוגשה כנגד החברה וכלל ביטוח תביעה כספית ע"ס של 3.5 מיליון שקל, ע"י חברת תשתיות נפט. לטענת תשתיות נפט סיפקה לה החברה, בשנים 1996 עד 1999, צינורות פגומים.

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2001 הסתכם בכ-73.9 מיליון שקל והוא מהווה כ-31.6% ממאזן החברה. יתרת המזומנים של החברה, בתום הרבעון הראשון, מסתכמת ב-980 אלף שקל בלבד. מניית החברה נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-67.2 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully