וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת דשא עותרת לקיומם של מכרזים לפינוי אשפה בבאר שבע, אשדוד ויבנה

אמיר הלמר

24.5.2001 / 13:54

טוענת כי העיריות הללו הפרו את חובתן לקיים מכרז ציבורי ופוגעות באינטרס הציבורי, בחופש העיסוק ובעיקרון השיוויון

חברת דשא איכות הסביבה פנתה היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב וכן לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע בשלוש עתירות מינהליות בהן היא מבקשת מביהמ"ש שיורה לעיריות באר שבע, אשדוד ויבנה לתת טעם מדוע הן לא מפרסמות מכרז לאיסוף פסולת ואשפה באותן ערים.

בעתירות שהוגשו באמצעות עו"ד חן סומך, טוענת התובעת כי העיריות הללו הפרו את חובתן החוקית לפרסם מכרז לפינוי האשפה בעיר, ומזה מספר שנים הן מתקשרות עם מפנות אשפה ללא מכרז.

העותרת טוענת עוד כי אינטרס הציבור מחייב קיומו של המכרז, שכן תפקידו של מכרז, בין היתר, לאפשר ביקורת ציבורית על פעולות העיריה, ומאפשרת בזבוז כספי ציבור וקבלת שירותים באיכות שלא נבדקה כפי הנדרש.

העותרת טוענת עוד כי אי ביצוע מכרז פוגע בזכות השיוויון ויוצר הפליה בין העותרת וכמותה לבין החברה המבצעת את פעולות הפינוי ללא מכרז. הדבר אף מונע מהעותרת, לטענתה, הזדמנות עסקית לגיטימית לביצוע העבודות.

בנוסף טוענת העותרת כי באי קיומם המכרז פוגעת העיריה בחופש העיסוק שלה בכך שהיא מונעת ממנה לכאורה לבצע את העבודות ובכך שהיא מונעת תחרות לגיטימית עם משתתפות פוטנציאליות נוספות.

גם זכות הקניין של העותרת נפגעת לטענתה בכך שאהעיריה מונעת ממנה הפקת רווחים מביצוע העבודות. רק בכדי לסבר את האוזן שווים של מכרז פינוי האשפה בבאר שבע מוערך בכמיליון שקל לחודש.

העותרת מבקשת מביהמ"ש להורות לעיריות לפרט את הבסיס החוקי להתקשרות עם החברות שמבצעות את הפינוי ללא מכרז ולהציג את ההסכמים הללו. כמו כן מבקשת העותרת מביהמ"ש להורות על נקיטת כל הצעדים הדרושים כל מנת שהעיריות יבצעו אחר הוראות הדין. (עת"מ 1194/01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully