וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.סי.איי מתכוונת להשאיר מטה הנהלה גם לאחר שכל החברות הבנות יונפקו והיא תתפרק מנכסיה

גתית פנקס

24.5.2001 / 19:46

בכיר באי.סי.איי: עד שעולם הטלקום לא ישתפר בצורה דרמטית ועד ששוק ההון לא יאפשר הנפקות גדולות, אנחנו מתפקדים כחברת החזקות; לדבריו, אף הנפקה לא צפויה ב-2001

חברת ציוד הטלקום אי.סי.איי סיכמה אתמול את אחד הרבעונים הקשים ביותר בתולדותיה, ולראשונה סיפקה אף דו"חות רווח והפסד חלקיים של החברות הבנות שלה, שאיפשרו ללמוד גם על המספרים המאכלסים חלק מהשורות התחתונות בדו"חות.

עם זאת, אי.סי.איי לא פירסמה מאזנים מלאים לכל חברה בת, כך שאומנם המלאים, ההתחייבויות והנכסים של החברות הבנות מתנהלים היום באופן נפרד, אולם רק ברבעונים הבאים (וכנראה שלא ברבעון השני של השנה) יתפרסמו המאזנים המלאים.

משיחות עם הנהלת החברה בעבר עלה תסריט לפיו אי.סי.איי תנפיק את 5 החברות הבנות שלה, תמכור את החזקותיה בחברת אי.סי.טל בדרך של הצעת מכר או מכירה של החברה כולה (כיום היא מחזיקה בה 75%), ולאחר שתתפרק מנכסיה לא יישאר זכר להנהלתה המקורית של אי.סי.איי.

יישאר מטה מצומצם גם לאחר ההנפקות

כעת מסתבר כי גם לאחר שאי.סי.איי תנפיק את החברות הבנות שלה, היא מתכוונת להשאיר מטה מצומצם שיתמוך בהנהלות החברות ויכוון אותן. "כל עוד אנחנו לא מצליחים להוציא אל הפועל את ההנפקות של החברות הבנות, אנחנו מתפקדים כחברת החזקות", אומר בכיר באי.סי.איי, ומוסיף כי הנחת העבודה של החברה היא שעולם הטלקום לא ישתפר בצורה דרמטית ב-2001, כך שאף אחת מההנפקות לא תיערך השנה.

בית ההשקעות סלומון סמית ברני מכין בתקופה האחרונה תשקיף להנפקת החברה הבת אנאוויס, חטיבת רשתות תמסורת (Transport Networks) והקרוס קונקט לשעבר של אי.סי.איי. "אני לא מאשר ולא מכחיש הכנתו של תשקיף", אומר הבכיר, "זה הרי חלק מהמהלך שתיכננו לחברות, כך שאין כאן אינדיקציה לכוונות הנפקה קרובות. עם זאת, אנחנו רוצים להיות מוכנים למצב שבו נרגיש שהתנאים בשוק הבשילו להנפקה, ואנאוויס היא אחת המועמדות הבולטות לעניין זה", הוא אומר.

החברה אף עיבתה בצורה משמעותית את ההנהלה הכללית של אי.סי.איי בתקופה האחרונה, כמו גם את הנהלות החברות הבנות. "אני לא חושב שייערכו עוד שינויים דרמטיים בהנהלות החברות", מעריך הבכיר, "לפחות עד ההנפקות".

המטה - "גוף מכוון"

נשאלת השאלה מהי הנחיצות של מטה הנהלת אי.סי.איי ברגע שהחברות הבנות יהיו עצמאיות לחלוטין, ונראה שגם מנהלי החברות הבנות אינם בדיוק מקדמים בברכה קיומו של "גוף מכוון", כפי שמגדירים זאת באי.סי.איי.

"אני לא מעריך שנזדקק ליד מכוונת", אמר לנו לפני כחודשיים מנהלה של אחת החברות הבנות, "ואנחנו מוכנים לחלוטין כבר היום לפעול בצורה עצמאית ולהיפרד מאי.סי.איי. למעשה, אנחנו אפילו מעדיפים לבצע את התהליך כמה שיותר מהר, שכן החיבור לחברות הבנות האחרות ולמה שמקושר לאי.סי.איי אינו תמיד לטובתנו", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully