וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גידול של 52% במכירות הום סנטר ל-221 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

24.5.2001 / 21:39

הפסדי רשת עשה זאת בעצמך הסתכמו ב-5 מיליון שקל, והושפעו בעיקר מהפחתות מוניטין ומהוצאות מימון כבדות

למרות שמניות הום סנטר נמחקו אשתקד מהמסחר בבורסה של תל אביב, ובנאסד"ק, הרי שניתן לעיין בתוצאות של רשת עשה זאת בעצמך באמצעות הדו"חות של חברת מפעלי בילו , שבשליטת אליעזר פישמן. מפעלי בילו מחזיקה ב-100% ממניות הום סנטר.

הום סנטר, שמיזגה לתוכה את רשת הנדימן, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 221 מיליון שקל, המהווים גידול של 52% לעומת הכנסות של 145 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול במחזור המכירות נובע בעיקרו מאיחוד הדו"חות של הנדימן, לצד תוספת של 6 מחסני מכר חדשים שנפתחו במהלך השנה האחרונה.

במכירות החנויות הזהות (SAME STORE SALES) חל גידול של 16.9%. בבילו מסבירים את הגידול המרשים במכירות החנויות הזהות בעלייה בביקושים לקראת חג הפסח שחל השנה סמוך לסוף הרבעון הראשון, וכן מעלייה חדה במכירות רשת הנדימן, שתפקדו ברבעון הראשון כחנויות לכל דבר של הום סנטר, בעוד שברבעון המקביל הן עדיין פעלו כחברה נפרדת.

עם זאת, שיעור הרווח הגולמי של הום סנטר ירד במעט ל-34.4% והסתכם ב-76.3 מיליון שקל. בבילו מסבירים את הירידה בריבוי מבצעי מכירה, אשר הגדילו את המכירות בצורה חדה. הרווח התפעולי של הום סנטר עלה ל-5.5 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי של 1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

למרות העלייה ברווח התפעולי, בשורה התחתונה נרשם הפסד של 4.9 מיליון שקל, גידול של 25% ביחס להפסד של 4 מיליון שקל ברבעון המקביל. להפסד תרמה הפחתת מוניטין של 3.3 מיליון שקל, כתוצאה מהשקעה במניות הום סנטר. ברבעון המקביל נרשמה הפחתת מוניטין של מיליון שקל.

עוד סעיף צומח בדו"חות בילו הוא מלאי. זה צמח ב-30 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה והסתכם ב-175 מיליון שקל. בבילו מסבירים את הגידול במלאי בהיערכות של הום סנטר לקראת המכירות המוגברות לחג הפסח.

סך המאזן של בילו מסתכם ב-638 מיליון שקל, כאשר החברה סובלת מגירעון של 59.1 מיליון שקל בהון העצמי. לבילו התחייבויות לתאגידים בנקאיים ונותני אשראי אחרים של 352 מיליון שקל לטווח קצר. ההתחייבויות הללו יצרו לבילו הוצאות מימון של 8 מיליון שקל ברבעון הראשון.

הפעילות השוטפת של בילו יצרה גירעון של 30.6 מיליון שקל בתזרים השוטף. הגירעון מימן בעיקר רכישת מלאי כאמור, ועלייה של 18 מיליון שקל בסעיף לקוחות. הגירעון בתזרים השוטף, ובתזרים מפעילות השקעה (7.2 מיליון שקל), מומנו בקבלת אשראי בנקאי בהיקף של 44 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully