וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אגוד: פריצת רמת 435 הנקודות במדד המעו"ף מאותתת על שינוי מגמה - צפי לעליות בטווח הזמן הקצר

גולן פרידנפלד

25.5.2001 / 10:10

כלכלני לאומי: ללא שינוי במצב הבטחוני ובאינדיקטורים הכלכליים - מגמת התנודתיות בשוק המניות תימשך

כלכלני בנק אגוד מעריכים כי פריצת המעו"ף את רמת ההתנגדות של 435 הנקודות מאותתת על שינוי מגמה של המדד לעליות בטווח הקצר. איתות זה, להערכתם, יקבל חיזוק אם יצליח מדד המעו"ף לפרוץ את רמת ההתנגדות של 445 הנקודות ואף להישאר מעליה. אז יסמן המעו"ף את היתכנותה של מגמת עליות לטווח הארוך.

מעבר של רמה זו צפונה יהווה עלייה של יותר מ-70% ממהלך הירידות (של 105 נקודות), שהחל ברמה של 480 נקודות והסתיים ברמה של 375 נקודות. תיקון טכני מקסימלי מוגדר כ-66% ממהלך הירידות, כך שלהערכת הכלכלנים, תיקון של יותר מכך יאושש את הסברה שלא מדובר בתיקון טכני כי אם בשינוי מגמתי.

כלכלני אגוד ממליצים להתחיל לאסוף מניות של הבנקים הגדולים, אצלם שווי השוק קרוב להון העצמי. מניות אלה מחלקות דיווידנדים בשיעורים נאים ובאגוד צופים כי בטווח הארוך הן מהוות השקעה אטרקטיווית.

כלכלני בנק לאומי סבורים כי ללא שינוי מהותי במצב הבטחוני ובאינדיקטורים הכלכליים, אשר יסמנו את תחילת יציאתו של המשק הישראלי מההאטה (כמו שינוי משמעותי בשער הריבית, למשל), הם אינם צופים שינוי במגמה התנודתית המאפיינת את שוק ההון המקומי.

להערכתם, נתוני הצמיחה ברבעון הראשון שפורסמו השבוע על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אינם מחדשים את אשר ידוע לציבור המשקיעים. הנתונים משקפים צמיחה שנתית בשיעור של 1%-1.5% ובלאומי סבורים כי ניתן לומר שישנה התאוששות לעומת הרבעון האחרון של שנת 2000. אולם, להערכתם אין עדיין סממנים לכך שהמשק הישראלי חוזר לפסי צמיחה משמעותיים ויציבים.

למרות האמור לעיל, סבורים כלכלני לאומי כי המשקיעים לטווח ארוך יוכלו לנצל את תיקוני השערים לאיסוף הדרגתי של מניות של חברות גדולות ויציבות ו/או להשקעה באמצעות קרנות נאמנות. זאת, מתוך הנחה שתהליך הפחתת הריבית יגבר בטווח הארוך ויחזיר את המשק למסלול של צמיחה ואת השוק למסלול של עליות שערים.

למשקיעים שהבורסה האמריקאית קורצת להם מסבירים כלכלני לאומי כי השקיפות שם טובה יותר מזו שבארץ, אם כי גם שם לא הכל גלוי. בנוסף, ההאטה לא הסתיימה ותתבטא בתוצאות הרבעון השני, ועל כן חרף העליות האחרונות, עתידים מדדי הוול סטריט להמשיך ולהיות תנודתיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully