וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: הדולר התחזק ב-0.02% ושערו היציג נקבע על 4.128 שקלים

גולן פרידנפלד

25.5.2001 / 13:01

מוריץ טוכלר: "הדולר נסחר כיום ברמות נמוכות וייתכן שספקולנטים ינצלו זאת לרכוש דולרים"; מרבית הגופים בשוק סבורים כי מגמת הייסוף בשקל צפויה להימשך בשבוע הקרוב

שערו היציג של הדולר נקבע היום ברמה של 4.128 שקלים - עלייה של 0.024% לעומת השער היציג אתמול. במסחר שלאחר קביעת היציג לא היו תנודות חריפות בשערו של השקל אל מול הדולר והמטבע האמריקאי נסחר ברמות של כ-4.13 שקלים.

במוריץ טוכלר סבורים כי יום המסחר בשוק המט"ח היה משעמם למדי וללא אירועים מיוחדים. "המצב הבטחוני עדין למדי וטבעי היה שהאווירה הבטחונית שהולכת לכיוון של הסלמה תשפיע בכיוון של התחזקות הדולר אל מול השקל, אולם כרגע עושה רושם כי השוק לא מתרגש מכך". עם זאת, סבורים במוריץ טוכלר כי המצב הוא רגיש ו"התלקחות בגבול הצפוני בהחלט יכולה להביא את הדולר לרמות גבוהות יותר".

מחזורי המסחר בשבוע החולף שלא היו גבוהים והסתכמו בכ-500 מיליון דולר העידו על חוסר העניין של המשקיעים במסחר בשוק הדולר/שקל. במוריץ טוכלר מעריכים היום כי הרמות שבהן נסחר הדולר הן נמוכות וספקולנטים בשוק יכולים לנצל רמות אלה ולהוביל מהלך של עליות שערים אל עבר רמות של 4.24 שקלים לדולר.

מרבית הגופים הסוחרים בשוק המט"ח סבורים כי בשבוע הקרוב צפוי השקל להמשיך את מגמת הייסוף שאיפיינה אותו בימים האחרונים, על רקע פקיעת האופציות הדולריות ביום שלישי ופער הריביות הגבוה בין הריבית המקומית לריבית בארה"ב, שגדל לאחר שהנגיד האמריקאי הוריד שוב את הריבית בשבוע האחרון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully