וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אובייקטיבי לבג"ץ: להפסיק חקירת התמ"ס נגדנו בשל ניגוד עניינים

הארץ

25.5.2001 / 13:27

לטענת אובייקטיבי, יוזמי החקירה הם מכון התקנים והמועצה הישראלית לצרכנות, שהם יחידות סמך של משרד התמ"ס המתחרות בה

מאת בן-ציון ציטרין

חברת אובייקטיבי מחקרים עולמיים לישראל עתרה השבוע לבג"ץ, בבקשה להורות למשרד התמ"ס לחדול מניהול חקירה נגדה, מכיוון שהוא מצוי בניגוד עניינים. לטענת אובייקטיבי, יוזמי החקירה הם מכון התקנים והמועצה הישראלית לצרכנות, שהם יחידות סמך של משרד התמ"ס המתחרות בה. לחלופין מבקשת העותרת להעביר את החקירה נגדה לגוף ניטרלי. אובייקטיבי, מיסודו של עדי ז'ורבין, עוסקת במחקרי שוק השוואתיים בין גופים מסחריים.

אובייקטיבי ביקשה בעתירתה, שהוגשה באמצעות משרד עורכי הדין כבירי, נבו, קידר, להוציא צו על תנאי על מנת למנוע את המשך חקירתה על ידי משרד התמ"ס ולהורות בצו ביניים על הפסקה מיידית של החקירה. לטענת החברה, זה כמה חודשים מטרידים חוקרי התמ"ס את לקוחותיה בטענה של ניהול חקירה, באופן הפוגע באמינותה ובעסקיה ובלי שתתבקש להשיב בעצמה על הטענות שמעלה נגדה המשרד.

לטענת אובייקטיבי, ניגוד העניינים נובע מכך, שאובייקטיבי היא גוף אזרחי פרטי, הפועל בתחומים דומים לתחומי הפעילות של מכון התקנים הישראלי והמועצה לצרכנות. לטענתה, המועצה הישראלית לצרכנות הוקמה ב-1970 כגוף ממלכתי והיא רשומה כחברה פרטית-ממשלתית, ש-75% ממניותיה בידי התמ"ס ו-25% בידי מכון התקנים. "המסקנה היא", נכתב בעתירה, "כי הממשלה הקימה, בניגוד לכל כללי הדמוקרטיה, ארגון צרכנים האמור לייצג את הציבור, ועשתה זאת יחד עם גוף המספק שירותים כמונופול, שנגדו מושמעות ללא הרף תלונות מצד סוחרים ותעשיינים". עדיין לא נמסרה תגובת הנתבעים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully