וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת גילת די.בי.אס לא חתמה על הסכם המימון של חברת הלוויין

הארץ

27.5.2001 / 8:41

בזק ויורוקום יהיו ככל הנראה בעלי המניות היחידים שישתתפו במימון החברה, לאחר שגילת, קבוצת קרדן-לידן ופועלים תקשורת הודיעו כי לא יזרימו לחברה סכומים נוספים

מאת הדר חורש

בעלי מניות בקבוצת גילת די.בי.אס מתנגדים לחתימת הקבוצה על מסמכי האשראי לחברת Yes; גילת מחזיקה ב-15% ממניות חברת הלוויין. בעלי המניות טוענים כי בעלי המניות האחרים של חברת הלוויין, ובראשם יורוקום ובזק, אינם משתפים את בעלי המניות הזוטרים בתכניות העסקיות של החברה, ובעלי המניות הקטנים מתבקשים לאשר הסכמים מבלי לדעת את פרטיהם.

בעלי המניות של חברת הלוויין התבקשו לחתום על הסכם המימון של Yes, שכן חלק מתנאיו כוללים מתן עדיפות לפרעון ההלוואות הבנקאיות על פני הלוואות בעלים שקיבלה החברה, וכן עדיפות לפירעון הלוואות הבנקים במקרה של גיוס הון על ידי החברה או חלוקת דיווידנד. למרות שגילת די.בי.אס לא חתמה על נספחי ההסכם, אושר ההסכם על ידי הבנקים וחברת הלוויין - ובעקבות החתימה הזרימו הבנקים ל-Yes 19 מיליון דולר.

ביום רביעי הודיעה Yes על חתימת הסכם המימון עם קונסורציום הבנקים, הכולל את לאומי , דיסקונט והבינלאומי הראשון . על פי ההסכם, יזרימו הבנקים לחברה מימון במקביל להזרמות הון של בעלי המניות.

בזק ויורוקום יהיו ככל הנראה בעלי המניות היחידים שישתתפו במימון החברה, לאחר שגילת, קבוצת קרדן-לידן ופועלים תקשורת הודיעו כי לא יזרימו לחברה סכומים נוספים. בזק תהיה מנועה מהזרמות נוספות כל עוד אין היא מגדילה את שיעור החזקותיה בחברת הלוויין, העומד היום על 30%. בשבוע שעבר החלה בזק בדיונים עם רשות החברות, בבקשת היתר להזרמת הון לחברת הלוויין - עוד בטרם הגדילה את החזקתה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully