וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחזור המכירות של ענף המוליכים למחצה יצטמק ב-13.5% השנה לפי תחזית של קבוצת מחקר

דפנה מאור

29.5.2001 / 8:49

קבוצת הסטטיסטיקה של ענף המוליכים למחצה חוזה התאוששות בשנת 2002 במכירות שבבים

שוק המוליכים למחצה יסבול מירידה של 13.5% בהיקף המכירות השנה, כך עולה מתחזית של קבוצת הסטטיסטיקה של ענף המוליכים למחצה (WSTS). לפי התחזית, עליה דיווח "וול סטריט ג'ורנל", יצטמק מחזור המכירות השנתי ל-176.79 מיליארד דולר בשל הירידה בביקוש למחשבים אישיים וטלפונים סלולריים. בשנת 2000 נרשמה עלייה של 36.8% במכירות הענף, למחזור של 204.39 מיליארד דולר.

התחזית של הקבוצה, המייצגת 70 יצרניות שבבים בעולם, מעט פחות פסימית מזו של חברת המחקר גרטנר דאטה קווסט, אשר חוזה ירידה של 17% בהיקף המכירות, ותחזיתה של פיליפס, יצרנית השבבים האירופית, הצופה ירידה של 20%.

WSTS גם צופה התאוששות אפשרית בביקוש למחשבים אישיים וטלפונים סלולריים, שתוביל לצמיחה של 7.3% במונחים שנתיים במכירות הרבעון הרביעי של 2001. קבוצת WSTS צופה כי בשנת 2002 יחזור הענף לצמיחה של כ-14%. עם זאת, הביקוש לשבבים בתחום האינטרנט והתקשורת יישאר חלש לפי התחזיות.

המחזוריות הידועה לשמצה של ענף המוליכים למחצה היכתה בו לקראת סוף שנת 2000. עם ההאטה הכלכלית וההאטה בענפי הטכנולוגיה השונים החלה בלימה חדה בצמיחת הענף, שהפכה בתחילת השנה לנסיגה של ממש.

בין הגורמים לירידה בהיקף המכירות נמצאת ירידת מחירי שבבי הזיכרון DRAM, המשמשים במחשבים אישיים. מחזור המכירות של שבבים נפוצים אלו צפוי לרדת ב-36% ל-18.5 מיליארד דולר. הצטברות מלאי במחסני הלקוחות היתה גורם נוסף לפגיעה: יצרניות מוצרי האלקטרוניקה וציוד התקשורת אגרו מלאי מיותר בעקבות הביקוש החזק בתחילת 2000, ונאלצו לבצע מחיקות ענק בגין מלאי זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully