וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פי.סי.בי מתכננת להקים מפעל להרכבת מעגלים מודפסים בסין בהשקעה של 6 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

29.5.2001 / 11:33

הרווח הנקי של פי.סי.בי ברבעון הראשון צמח ל-10.5 מיליון שקל, והוא נובע ברובו מתוצאות החברה הבת קמטק

קבוצת פי.סי.בי ממשיכה במגמת השיפור גם ברבעון הראשון של השנה, בעיקר בזכות תרומת החברה הבת קמטק , שעוסקת בפיתוח וייצור של מערכות בדיקה לתעשיית המעגלים המודפסים.

פי.סי.בי, שמוגדרת כיום כחברת אחזקות, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח נקי של 10.5 מיליון שקל, גידול של 70% ביחס לרווח נקי של 6.2 מיליון שקל שהשיגה הקבוצה ברבעון המקביל. קמטק סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח נקי של 13.4 מיליון שקל, במחזור של 68.4 מיליון שקל. קמטק תרמה לרווח של פי.סי.בי 7.9 מיליון שקל.

אולם ספק אם קמטק תמשיך לתרום לפי.סי.בי רווחים כה נאים גם ברבעונים הבאים. קמטק פירסמה מעין אזהרת רווח לרבעון השני עם פרסום התוצאות לרבעון הראשון, שנובעת מעיקר מחוסר צפיות. בקמטק מעריכים כי הכנסות הרבעון השני ינועו סביב 13-16 מיליון דולר.

גם הזרוע השנייה של פי.סי.בי לא אמורה להניב לקבוצה נחת ברבעונים הבאים. המדובר בפעילות הייצור וההרכבה של המעגלים המודפסים, שאומנם צמחה ב-40% ברבעון הראשון ל-38.5 מיליון שקל, אולם בחברה מדווחים על ירידה בביקושים. עם זאת, בפי.סי.בי טוענים כי קשה לחזות בשלב זה את ההשפעה של הירידה על התוצאות הכספיות ב-2001. ברבעון הראשון של השנה תרמה הפעילות מתחום המעגלים המודפסים 4.5 מיליון שקל לרווח הנקי לעומת 3 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

בפי.סי.בי מציינים עוד כי במטרה לשפר את כושר התחרות והייצור בתחום המעגלים המודפסים, מתכננת החברה להקים אתרים בסין בהשקעה של 6 מיליון דולר בשלוש השנים הקרובות. בפי.סי.בי מציינים כי החברה כבר איתרה שטח להקמת המפעל בסין.

פעילות נוספת של פי.סי.בי היא באמצעות החברה הבת אמיטק. במהלך הרבעון הנוכחי המשיכה אמיטק בהשקעת אמצעים ומאמצים במחקר ופיתוח של טכנולוגיה מתקדמת ייחודית לייצור Advanced Substrates. טכנולוגיה זו עוסקת בייצור מצעים רבי שכבות ברמת צפיפות גבוהה ביותר, ובשיטה ייחודית, בגינה רשמה החברה פטנט בארה"ב, והגישה בקשות לרישום פטנטים נוספים.

נמשכים המגעים העסקיים עם לקוחות אסטרטגיים מובילים בתחום, ליישום הטכנולוגיה המפותחת. הוצאות המו"פ של אמיטק לפני הוצאות מימון הסתכמו ב-2.5 מיליון שקל בתקופת הדו"ח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully