וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד רבעון גרוע לאורידיון: ההפסד הנקי עלה ל-3.5 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

29.5.2001 / 12:02

ההכנסות צמחו בשיעור מתון ל-1.8 מ' ד' וה-EBITDA השלילית קפצה ל-3.7 מ' ד'; במהלך הרבעון הראשון של השנה קיבלה אורידיון את אישור ה-FDA למוצר חדש בתחום הניטור הנשימתי

במהלך הרבעון הראשון של השנה השלימו בעלי המניות של יצרנית הציוד הרפואי אורידיון מירושלים, הצעת מכר בהיקף של 120 מיליון דולר. בעלי העניין באורידיון, ובראשם החברות הבורסאיות רוזבאד וישאל , מיהרו להיפטר ממרבית מניותיהם בחברה, והדו"חות של אורידיון לרבעון הראשון בהחלט מסבירים למה.

אורידיון אומנם מדווחת על גידול מתון בהכנסות ל-1.8 מיליון דולר, לעומת 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל, אולם מדובר למעשה בסעיף החיובי היחידי בדו"חות החברה.

ההוצאות התפעוליות של אורידיון עלו ברבעון הראשון לכ-4.5 מיליון דולר, בהשוואה ל-2.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. גידול זה מוסבר על ידי העובדה שאורידיון הקימה יחידה לשיווק ישיר למשתמש הסופי, אשר תעסוק בשיווק מספר מוצרים יחד עם שותפי ה-OEM של החברה.

ההפסד הנקי של אורידיון ברבעון הראשון של השנה גדל לכ-3.5 מיליון דולר, בהשוואה לכ-2.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. במקביל, גדלה ה-EBITDA השלילית של אורידיון מ-1.7 מיליון דולר ל-3.7 מיליון דולר.

יתרת המזומנים של אורידיון הסתכמה בסוף הרבעון הראשון ב-28.5 מיליון דולר, כלומר ירידה של 3.5 מיליון דולר מיתרת המזומנים בסוף שנת 2000.

באורידיון מסבירים את הגידול הזה בהטמעת תוכניות אסטרטגיות שיסייעו לצמיחתה של החברה בהווה ובעתיד. תוכניות אלו כוללות בין השאר את מינויים בחודשים האחרונים של אנשי מפתח בקרב ההנהלה הבינלאומית של החברה, אשר אחראית על הפעילויות החדשות של החברה.

באורידיון מציינים, כי כחלק מגידול בפעילויותיה המתמשכות, הוקמה יחידת פיתוח עסקי שנועדה לקדם שותפויות OEM חדשות בתחום הקפנוגרפיה. כמו כן, נוסדה יחידה ביפאן שמטרתה להיערך לאישור ה-Shonin (רשויות הבריאות היפאניות) של מערכת ה-BreathID ושיווק מוצרי החברה בשוק זה.

במהלך הרבעון הראשון של השנה קיבלה אורידיון את אישור ה-FDA למוצר חדש שפיתחה בתחום הניטור הנשימתי, ה-FilterLine O2/CO2 Nasal Cannula, מוצר מתכלה בתחום הקפנוגרפיה המאפשר אספקת חמצן במקביל לניטור הנשימה.

בנוסף, ברבעון זה השלימה אורידיון פיתוח מוצר חדש בתחום הקפנוגרפיה בשם VitalCap, בשיתוף עם חברת Agilent Technologies. המוצר הושק רשמית במהלך הרבעון השני, והחברה מצפה להתחיל במכירתו ללקוחות Agilent Technologies במהלך הרבעון השלישי של 2001.

אורידיון סיסטמס הוקמה ב-1987 על ידי ג'ורג' יריב, המכהן כמנכ"ל החברה. החברה מפתחת ומייצרת ציוד רפואי ופועלת ברמה של שתי יחידות עסקיות הקשורות זו בזו: היחידה לניטור נשימתי והיחידה לאבחון מחלות באמצעות הנשימה. בין לקוחות החברה בתחום הניטור הנשימתי חברות מובילות בעולם לאספקת ציוד רפואי כגון: Agilent Technologies ו-Nyco International (Nellcor).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully