וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומסק מדווחת לראשונה על הפסד של כחצי מיליון שקל ברבעון; המנכ"ל בראל: נסיים את 2001 ברווח

גולן פרידנפלד

29.5.2001 / 12:08

ניסים בראל סבור כי הזיכיון למכירת מוצרי צ'ק פוינט מתקדם כצפוי וכי הפעילות הבינלאומית של החברה בצוותא עם שירותי מניעת הונאות ומעילות צפויים לשפר את תוצאותיה

חברת אבטחת המידע קומסק מדווחת היום לראשונה על הפסד בסך של כחצי מיליון שקל. גם הכנסות החברה ברבעון הראשון ירדו בכ-12% לעומת הרבעון הקודם והסתכמו ב-25.5 מיליון שקל.

הירידה בהכנסות החברה לא נצפתה, כיוון שהחברה חתמה עם צ'ק פוינט על זיכיון להפצת מוצריה של האחרונה בארץ, מה שהיה צפוי להוסיף למחזור המכירות השנתי שלה סכום לא מבוטל של כ-6 מיליון דולר (על פי ההערכות בשוק).

"אנחנו עומדים בקצב המכירות שתכננו לגבי מוצריה של צ'ק פוינט", ציין ניסים בראל, המנכ"ל והבעלים של קומסק, וההערכות בשוק לא רחוקות מהמציאות, להערכתו.

אם כך, ממה נובעת הירידה במכירות? בחברה מציינים כי החברה הבת פאבליקום ישראל, העוסקת במתן פתרונות תקשורת (קישוריות מאובטחות לאינטרנט, הקמה ותחזוקה של מערכות אבטחת מידע, הקמת אתרי מסחר אלקטרוני) ואינטגרציה של מוצרי אבטחה מתקדמים לשוק ההיי-האנד, סבלה מירידה בהכנסותיה ברבעון הראשון כתוצאה מההאטה במשק בכלל ובשוק אבטחת המידע בפרט. בנוסף עוסקת החברה, באמצעות החברה הבת סיקורית בייעוץ ותכנון מערכות שליטה ובקרה מרכזיות ואמצעי אבטחה פיסיים לחדרי מחשב ולאזורים רגישים ומסווגים.

בכוונת החברה היה לשווק את מוצרי צ'ק פוינט לשוק העסקים הבינוניים והקטנים ולספק להם פתרונות אבטחת מידע במחירים שיתאימו להם. אם פתרון אבטחה לחברות הגדולות עולה כיום כ-4,000-5,000 דולר הרי שהפיתרון של קומסק מוערך בכ-1,500 דולר, סכום, שעסקים קטנים-בינוניים בהחלט יכולים לעמוד בו.

קומסק, הנסחרת על פי שווי שוק של 26.3 מיליון דולר, רושמת הפסד תפעולי של 1.1 מיליון שקל ברבעון בהשוואה לרווח תפעולי של 3.4 מיליון שקל ברבעון הקודם ובהשוואה לרווח תפעולי של 2.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

שוקי אירופה ומזרח אסיה - מקור הכנסה לעתיד

ההפסד התפעולי מיוחס לגידול של כ-30% בהוצאות ההנהלה והכלליות לעומת הרבעון הקודם שהסתכמו ב-3.5 מיליון שקל. הגידול נובע מהרחבת סגל הניהול של החברה ומעבר למשרדים חדשים במהלך התקופה, מעדכוני שכר לעובדים וכתוצאה מחובות מסופקים שנוצרו לחברה במהלך התקופה בסך של חצי מיליון שקל.

בראל ציין כי חברות סטארט אפ שנראו מבטיחות לא יכלו לעמוד בתשלומיהן והניבו לקומסק הפסדים שבאו לידי ביטוי בהפרשה לחובות מסופקים. בראל הוסיף כי החדירה למדינות אירופה ומדינות מזרח אסיה באות לידי ביטוי בהוצאות השכר של המנהלים, אולם להערכתו ברור כי החברה רואה בשווקים אלו מקור הכנסה חשוב בעתיד.

הקשר בין צ'ק פוינט לבין קומסק התחיל עוד כשצ'ק פוינט היתה חברת סטארט אפ מצליחה ולניסים בראל, הבעלים והמנכ"ל של קומסק, הוצע לקנות כ-50% מהחברה תמורת סכום של 200 אלף דולר. בראל סירב, ואת ההמשך כולנו יודעים.

"אני אופטימי לגבי תוצאותיה השנתיות של קומסק ולהערכתי נסיים את שנת 2001 עם רווח", מציין בראל.

בנוסף הקימה לאחרונה החברה חטיבה חדשה, Fraud Prevention, שתספק שירותי ייעוץ למניעת הונאות ומעילות ללקוחות בתחומי הטלקום, הבנקאות וכרטיסי האשראי. בראל סבור כי הצלחתה של החטיבה תלויה, לא במעט, בכניסה של מתחרות נוספות על בזק לשוק, שבשלב זה מתעכב כתוצאה מבעיות רגולטוריות שונות.

באחריות החטיבה לזהות נקודות כשל מרכזיות בארגון, לבצע סקרי סיכונים ובקרת תהליכים, ולבנות מנגנוני מניעת הונאות ומעילות - כמו הטמעת פתרונות טכנולוגיים בארגון, בניית מנגנוני בקרה פנימיים, בקרת נהלים, דו"חות וכדומה.

בדו"ח הדירקטוריון של החברה צוין כי הכנסותיה של החברה הבת פאבליקום ירדו ברבעון הראשון כתוצאה מההאטה במשק בכלל ובשוק אבטחת המידע בפרט.

לאחרונה הקימה קומסק מחלקה לפיתוח עסקי בחו"ל שמטרתה איתור שווקים חדשים, לקוחות ושיתופי פעולה פוטנציאליים. בינתיים החברה הקימה מיזם משותף ביפאן עם חברת MS SYSTEMS (החברה הבת של MKC-STAT הנסחרת בטוקיו). המיזם עוסק בייעוץ והטמעה של פרויקטים מתחום אבטחת המידע אצל גופים בנקאיים ופיננסיים ביפאן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully