וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמן: עלייה של 36% בהכנסות ל-100.4 מיליון שקל בעקבות איחוד פעילות מילומור

אילן מוסנאים

29.5.2001 / 12:27

החברה, שרשמה ברבעון הכנסות אחרות של 16.4 מיליון שקל ממכירת 50% בעץ הזית, דיווחה על עלייה של 54% ברווח הנקי ל-1.6 מיליון שקל

ההרעה שחלה ברבעון הראשון בתחום השמנים (בעקבות הורדת ההיטלים על יבוא השמנים), לא מנעה מחברת שמן תעשיות לצמוח הרבעון ב-36% בהכנסות ל-100.4 מיליון שקל וברווח הנקי ב-54% לרמה של 1.6 מיליון שקל.

החברה מסרה כי הגידול במכירות נבע בעיקר מאיחוד תוצאותיה העסקיות של מילומור בדו"ח הכספי (עם מכירות של 45.5 מיליון שקל ברבעון שאף הן נפגעו מהמצב בענף) ומגידול במכירות השמנים המיוחדים של בית הבד זיתא אותו רכשה החברה במהלך 2000.

פעילות החברה הרבעון נפגעה מהיבוא של מוצרי שמנים וכספאות (מקור חלבון למזון) שהתגבר מאוד בתקופה זו, דבר שהביא לשחיקה חדה במחירי המכירה של שמנים ולירידה תלולה בהיקף הביקושים למוצרי החברה.

בין היתר נרשמה ירידה של 42% במכירות של החברה הבת פוראטוס ישראל, הפועלת בתחום התשומות לאפייה ובעיקר בתחום שיווק השמרים ומוצרים משפרי אפייה.

כזכור, נהנתה החברה ברבעון הרביעי של 2000 מרווח הון ענק של 78.5 מיליון שקל, ממכירת אחזקותיה בהנקל סוד, שהוביל אותה לרווח של 42.9 מיליון שקל.

בעקבות מכירת הנקל סוד החברה מתמקדת היום בשני תחומים עיקריים: השמנים והנדל"ן. בתחום הנדל"ן, מעורבת החברה במספר פרויקטים, שהגדול שבהם הוא פרויקט מתחם עץ הזית בפתח תקווה. מדובר במתחם בן 48 דונם, בו מתכננת שמן לבנות כ-230 אלף מ"ר, שישמשו לתעשייה קלה. בפרויקט זה שותפה שמן עם חברת SGS, שרכשה בהקצאה 50% ממניות עץ הזית בתמורה ל-19.3 מיליון דולר. רכישה זו איפשרה לשמן לרשום ברבעון הכנסות אחרות בהיקף של 16.4 מיליון שקל.

בנוסף, מחזיקה שמן ב-20% ממניות חברת בילו , העוסקת במימון פרויקטים של בנייה למגורים. פעילות אחרת של שמן בתחום הנדל"ן היא השכרת מתחם שמן בחיפה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully