וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אאורה רשמה ברבעון הראשון הפסד של כ-9 מיליון שקל בעקבות ירידת שווי מניות פאנדטק

אלי דניאל

29.5.2001 / 16:38

החברה רשמה הוצאות מימון של כ-8.5 מיליון שקל בגין ירידת ערך מניות פאנדטק; בנוסף, החברה ביצעה מחיקה של כ-1.1 מיליון שקל בגין השקעותיה בטכימג'

המשבר הקשה בחברות ההיי-טק נותן את אותותיו בדו"חותיה הכספיים של חברת אאורה השקעות , הנמצאת בשליטת גרין הון סיכון מקבוצת תשובה, אשר מדווחת היום על גידול חד בהפסדיה הרבעוניים, שהסתכמו בכ-9 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-1.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ההפסד הגדול אותו רשמה החברה נובע מכך שבמהלך הרבעון הראשון, לאור מצב שוקי ההון לא ביצעה אף חברה מבין החברות הנמנות על תיק ההשקעות של החברה הנפקה חדשה ו/או נוספת, ומכך שהחברה לא מימשה ברבעון הראשון ולו השקעה אחת מבין שלל השקעותיה. בהתאם לכך, רשמה החברה הכנסות שנבעו מדמי ניהול בלבד, והסתכמו ב-448 אלף שקל, בהשוואה להכנסות של כ-1.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ככלל, ההחזקות במניות פאנדטק השפיעו על תוצאות הרבעון הראשון, למרות שהחברה לא ביצעה כל מימוש, שכן, היות ש-200 אלף מניות פאנדטק סווגו כהשקעה שוטפת, נרשמו בגינן הוצאות מימון של כ-8.5 מיליון שקל, כתוצאה מירידת שוויין. בנוסף, החברה ביצעה מחיקה של 1.1 מיליון שקל בגין ירידת ערך השקעותיה בחברת טכימג' אשר פיתחה טכנולוגיה של עקיבה וזיהוי תנועות פנים של שחקן המצולם בוןידיאו. יצוין כי המחיקה האמורה מתייחסת למלוא השקעתה של אאורה בטכימג'.

פעילותה של אאורה מאופיינת בהשקעה בחברות היי-טק, בעיקר בשלבים מוקדמים, בתמורה לאחוז גבוה מהון המניות של החברות המוחזקות ומעורבות גבוהה בניהולן וקידומן. בין החזקותיה של החברה ניתן למצוא כיום החזקה של כ-1.1 מיליון מניות פאנדטק (כ-8% מהון המניות) העוסקת בפיתוח ושווק מערכות תוכנה לבנקים לאפליקציות העברת כספים וביצוע תשלומים אלקטרוני.

כמו כן, לחברה החזקה בכ-31% ממניות ורסמד מערכות רפואיות העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מנשמים רפואיים ניידים ומבוקרי מחשב, והחזקה בכ-12% ממניות סקייליין מערכות תוכנה המפתחת טכנולוגיה שמאפשרת להפוך צילום לוויין או צילום אווירי למרחב תלת מימדי, שניתן לנוע בו ולהביט בו מגבהים שונים, ממרחקים וזוויות שונות. יש לציין, כי בעבר ציינה החברה כי על אף כוונתה להיערך להנפקה ציבורית של שתי החברות הללו, בשנת הכספים הנוכחית לא צפויה להתבצע כל הנפקה.

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2001 מסתכם בכ-56.8 מיליון שקל והוא מהווה כ-75.4% ממאזן החברה. יתרת האמצעים הנזילים של החברה לתום הרבעון הראשון מסתכמת בכ-46.2 מילון שקל. מניית אאורה נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-90 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully