וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סימני המיתון בענף הטקסטיל: ארגמן עברה להפסד של כ-7.6 מ' ש' למרות גידול של 52% בהכנסות

אלי דניאל

29.5.2001 / 17:32

הגידול בהכנסות הרבעון, שהסתכמו בכ-87.4 מ' ש', נובע בעיקר מרכישת פעילות זי.זי גיבור; גידול חד בהוצאות המימון לצורך רכישת זי.זי - הסתכמו ב-4.6 מ' ש'

המיתון בשוק המקומי, שהביא לירידה בביקושים בענף הטקסטיל וההלבשה, והיעדרותם של עובדים מקצועיים משטחי הרשות הפלשתינית, באים לידי ביטוי בתוצאותיה של חברת הטקסטיל ארגמן תעשיות . החברה מדווחת היום על הפסד של כ-7.6 מיליון שקל ברבעון הראשון בהשוואה לרווח של כ-2.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

המעבר להפסד, בהשוואה לרבעון המקביל, בולט בעיקר על רקע גידול של כ-52% בהכנסות החברה, שהסתכמו בכ-87.4 מיליון שקל. גידול זה נובע בעיקרו מרכישת פעילות זי.זי גיבור (רכישה שהתבצעה בחודש אוקטובר 2000) העוסקת בייצור ושיווק מוצרי הלבשה תחתונה וגרבונים. יצוין כי מכירות החברה בארץ גדלו בשיעור של של כ-81% ל-55.8 מיליון שקל, ואילו המכירות לחו"ל גדלו בכ-18% ל-26.7 מיליון שקל. הגידול המתון, יחסית, במכירות לחו"ל נובע מירידה בהיקף ההזמנות למוצרי החברה מארה"ב.

הרווח הגולמי ברבעון הראשון הסתכם בכ-13.2 מיליון שקל, עלייה של כ-6% לעומת הרווח הגולמי ברבעון המקביל. בשיעור הרווח הגולמי של החברה נרשמה הרעה משמעותית כאשר זה הסתכם בכ-15.1% בהשוואה לשיעור רווח גולמי של 21.6% ברבעון המקביל.

הוצאות המימון של החברה הסתכמו ברבעון הראשון בכ-4.6 מיליון שקל, בהשוואה להוצאות מימון של 779 אלף שקל ברבעון המקביל. הגידול בהוצאות המימון נובע ברובו מההלוואות לטווח ארוך שנלקחו ע"י החברה לשם רכישת פעילות זי.זי גיבור.

ארגמן פועלת בעיקר בענפי הטקסטיל וההלבשה (מהווים כ-96% מהיקף פעילות החברה). פעילות החברה מתבצעת באמצעות החברות הבנות: לודז'יה צפון, לודז'יה סחר, שיווק צפון, ארגמן טקסטיל, וכאמור זי.זי גיבור. כמו כן, לחברה פעילות בתכנון וייצור מערכות בקרה לתעשיית הטקסטיל (פעילות זו נעשית באמצעות החברה הבת אראל בקרה).

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2001 הסתכם בכ-59.6 מיליון שקל והוא מהווה כ-27% מהמאזן. מניית החברה נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-15.2 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully